ЛИГА ШАМПИОНА: Барса славила на свом терену и прошла даље

12.03.2024. 22:55
Barselona - Napoli
Барселона - Наполи / Извор: Реутерс

У Италији је меч завршен без победника.

Фудбалери Барселоне су се пласирали у четврфинале Лиге шампиона. Они су на свом терену савладали Наполи са 3:1, док је у првом мечу у Италији дуел завршен без победника (1:1).

БОДОВИ ОСТАЈУ У ИВАЊИЦИ: Пролећни првенац ЈавораFK Javor

БОДОВИ ОСТАЈУ У ИВАЊИЦИ: Пролећни првенац Јавора

ЗВЕЗДА ИЗДАЛА САОПШТЕЊЕ: Познато када се Лучић враћа на теренVladimir Lučić

ЗВЕЗДА ИЗДАЛА САОПШТЕЊЕ: Познато када се Лучић враћа на терен

ФСС ПОДСЕЋА НАВИЈАЧЕ: Куповина преосталих карата за ЕП почиње сутра и траје само 24 сатаFudbalski savez Srbije

Каталонци су феноменално отворили меч. Ређале су се шансе, а први гол је виђен у 15. минуту. После повратне лопте Рафиње са леве стране, Фермин Лопез се наместио на неких 11 метара и рутински погодио поред непомичног Алекса Мерета.

Само два минута касније удвостручена је предност. Поново је Рафиња био асистент, а стрелац је био Жоао Кансело.

Нису се предавали Наполитанци и већ у 30. минуту момак из јужне српске покрајине Амир Рахмани је смањио резултат на 2:1.

Италијани су вребали шансу све до 83. минуту када се у листу стрелаца уписао Роберт Левандовски. Тада је свима било јасно да Барселона иде међу осам најбољих тимова у Европи.