Басконија победила Виртус у плеј-ину, наредни противник Реал Мадрид

19.04.2024. 22:51
Evroliga
Евролига / Извор: Фото: Еуролеагуе

Кошаркаши Басконије савладали су Виртус резултатом 89:77 (21:22, 20:19, 31:16, 17:20) у плеј-ину Евролиге и играће у четвртфиналу плеј-офа против Реал Мадрида.

Прво полувреме прошло је у изједначеној игри у којој су оба тима имала предност која није прелазила пет поена, а на великом одмору резултат је био изједначена 4!:41.

Међутим, у трећој четвртини разиграо се Маркус Хауард, а то је значило да се разиграла и Басконија. Тим Душка Ивановића је у тој деоници први пут стигао и до двоцифрене предности, а на уласку у последњи период водио је 72:57. То вођство Басконија није испуштала и успела је да стигне до тријумфа.

Маркус Хауард предводио је Басконију са 28 поена, Метју Кастело је додао 19, а Вања Маринковић постигао је пет поена. У редовима Виртуса Торнике Шенглеија је постигао 15 поена, а два мање је додао Данијел Хакет. Огњен Добрић био је само пола минута на паркету без учинка.