БИВШИ ПАРТИЗАНОВЦИ ДОМИНИРАЈУ ЛИТВАНИЈОМ: Чанак, Гагић и Ловерњ у финалу Купа Краља Миндаугаса

13.02.2021. 19:31
Žofri Lovernj
Жофри Ловерњ / Извор: МН Press

Француз остварио феноменалн дабл-дабл.

У финалу литванског Купа Краља Миндаугаса у недељу састаће се Лијеткабелис и Жалгирис, а за треће место играће Јувентус и Нептунас. У данашњим полуфиналним сусретима постигнути су ови резултати: Јувентус - Лијеткабелис 73:84 и Жалгирис - Нептунас 84:72.

КУП КРАЉА: Какав ПРЕОКРЕТ - Реал био на ивици АМБИСА! Мадриђани ГУБИЛИ 18 разлике, а онда ушли у ФИНАЛЕ

МИЛИОНИ НА СТОЛУ: Панатинаикос нуди Недовићу нови уговор

ПОСЛЕ ФИЛАДЕЛФИЈЕ ЈОШ ЈЕДАН ТИМ ПИКИРАО БЈЕЛЦИУ: Да ли је Флорида обећана земља

Пре спектакла с Миланом, Звезда данас (15.30) гостује Радничком у Нишу, где је у последње време редовно побеђивала. И сада је велики фаворит - квота на двојку је 1,38, а на Сигурну победу (тријумф без примљеног гола) 2,25. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Раднички Ниш - Звезда.

Тим српског тренера Ненада Чанка, Лијеткабелис, савладао је у полуфиналу екипу Јувентуса после доминације у већем делу сусрета. Јувентус је имао резултатско вођство само у пар уводних минута, а све остало до краја утакмице било је у знаку Лијеткабелиса. Изабраници Ненада Чанка су на полувремену имали  12 (46:34), а почетком трећег периода и маскималну предност од 20 поена (54:34) и после тога су играли онолико колико је било потребно за сигуран пласман у финале.

У победничкој екипи најбољи је био Ђорђе Гагић са 18 поена, 2 скока и 1 асистенцијом, а пратио га је Габриелиус Малдунас са 14 кошева, 6 скокова и 1 асистенцијом. Код поражених, Миндаугас Купшас је уписао 24 поена и 6 скокова.

У другом полуфиналном дуелу фаворизовани Жалгирис се намучио, јер је тек у последњој четвртини сломио отпор Нептунаса. За тим из Каунаса Жофри Ловерњ је забележио дабл-дабл учинак, 28 поена, 10 скокова, а Паулиус Јанкунас 12 кошева, 6 скокова и асистенцију. У Нептунасу бољи од осталих био је Норбертас Гига са 16 поена, 7 скокова и 5 асистенција.