БЛИЖИ СЕ СТАРТ СЕЗОНЕ: Епски преокрет Лејкерса против шампиона, сјајне роле Јокића и Бјелице (ВИДЕО)

13.10.2018. 08:59
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

А сада креће оно право.

Велики дерби између Голден Стејте и Лејкерса као и још једна одлична парија Николе Јокића, обележили су последње НБА мечве пред званични почетак сезоне.

ТЕО НАПУШТА КЛИПЕРСЕ: Нећете веровати где наставља каријеру (ФОТО)

ЏИКИЋ ПОСЛЕ ПОРАЗА: Честитам Арманију, ми ћемо наставити да радимо на томе да будемо бољи (ФОТО)

Актуелни шампион био је убедљив у првом полувремену и водио 67:54. Међутим, Лејкерси су знатно озбиљније заиграли у друга 24 минута. Одиграли су прво сјајну трећу четвртину коју су добили 32:16, а затим су и у четвртој нападачки бриљирали са 33 поена и на крају дошли до другог везаног тријумфа над Ратницима 119:105. Код победника, за које није играо Леброн Џејмс, Свјатослав Михалик је био најефикаснији са 22 поена, Кајл Кузма је имао 19, а Ивица Зубац за 17 минута девет поена уз три скока. На другој страни Клеј Томпсон је био најефикаснији са 21 поеном, једним више од Кука, док су по 16 забележили Џонс и Стеф Кари.

Денвер је забележио победу над Чикаго Булсима 98:93 уз 15 поена Николе Јокића, који је имао и седам скокова, пет асистенција и две украдене лопте. Сакраменто Кингси изгубили су у Портланду у неизвесној завршници од Блејзерса 118:115. За госте није играо Богдан Богдановић али је играо Немања Бјелица и за 18 минута имао одличан учинак од 10 поена, девет скокова и украдене лопте. На другој страни Јусуф  Нуркић имао је 10 поена и седам скокова.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.