БОБИ ВИДЕО 71 ПОЕН ЛИЛАРДА: Лејкерси после преокрета савладали Далас (ВИДЕО)

27.02.2023. 09:52
Demijan Lilard
Демијан Лилард / Извор: Профимедиа

Одиграно девет мечева.

Протеклу ноћ у НБА лиги обележио је најбољи играч Портланда Демијан Лилард који је у поведи против Хјустона 131:114 постигао 71 поен чиме је поставио свој, као и рекорд франшизе. Далас је у Тексасу прокоцкао 27 поена предности и доживео пораз од Лејкерса 111:108.

ОДЛИЧНО ШУТЕРСКО ВЕЧЕ БОГДАНОВИЋА: Јанг донео победу Атланти у последњим секундама

ШОК: Аргентина и Кампацо извисили за Мундобаскет (ВИДЕО)

ОН СЕ САМО ДОБРО ЗАБАВЉА: Нова сјајна Јокићева партија у победи Денвера против Клиперса (ВИДЕО)

Лиларду је против Хујстона буквално све плазило за руком. После изједначене прве четвртине Портланд је стекао двоцифену предност коју је успешно сачувао до краја јер је Лилард једноставно био незаустављив. Популарни Дејм је из 22 покушаја постигао 13 тројки, а поред њега су двоцифрени у победу Портланда били још само Дереми Грант са 13 и Насир Литл са 11 поена. У Хјустону су са по 17 поена најефикаснији били Џасин Тејт и Аплперен Сенгун са 17 поена. Бобан Марјановић је за шест минута у игри постигао 10 поена уз три скока.

Далас је практично газио Лос Анђелес Лејкерсе током првог полувремена у Тексасу, имао у уједном тренутку и 27 поена предности које су Језераши успели дасмање на 14 до великог одмора. Преокрет Лејкерса је почео у трећој деоници у вреликој мери zahvaqujući Ванедербилту и Дејвису, да би у последњих 12 минута гости из Лос Анђелеса стигли коначно до предности и уз одличног Вандербилта у одбрани и до победе. Ентони Дјевис са 30 поена и 15 скокова и Џаред Вандербилт са 15 поена и 17 скокова били су најзаслужнији за победу Лејкерса, док је Дћејмс постигао 26 поена. У Даласу је Дончић убацио 26, док је Кајри Ирвинг додао 21 уз 11 скокова.