БОБИ ЗАЛЕПИО ПРВОГ ПИКА: Клиперси сломили Кокошкова, Богдан РАЗБИО Чикаго (ВИДЕО)

11.12.2018. 09:07
Boban Marjanović
Бобан Марјановић / Извор: Реутерс

Српско вече у најјачој лиги на свету.

Лос Анђелес Клиперси Бобана Марјановића и Милоша Теодосића су синоћ у гостима савладали екипу Финикс Санса, коју са клупе предводи Игор Кокошков, после продужетка резултатом 119:123 (29:21, 27:37, 30:30, 25:23, 8:12), док су Сакраменто Кингси за које наступају Богдан Богдановић и Немања Бјелица славили на гостовању Чикагу резултатом 89:108 (33:26, 23:19, 18:36, 15:27).

ЈОКИЋЕВ ШОУ ЗА ПАМЋЕЊЕ: Одрао Гризлије и УГАСИО Марка Гасола, али ни то није све (ВИДЕО)

НОВАК СТИГАО У БЕОГРАД ДА БОДРИ ЗВЕЗДУ: Нећете веровати где се сликао (ФОТО)

Финикс је, иако ослабљен неиграњем прве звезде тима Девина Букера, имао прилику да савлада госте из Лос Анђелеса, али ипак је тим Игора Кокошкова претрпео нови пораз после додатних пет минута.

Бобан Марјановић се поново нашао у стартној петорци Клиперса и за 16 минута проведених у игри је уписао шест поена (3/6 за два), осам скокова, две асистенције и једну блокаду. Боби је на сјајан начин изблокирао првог пика са овогодишњег драфта Деандреа Ејтона, што је дефинитивно обележило утакмицу.

Српски плејмејкер Милош Теодосић је на паркету провео 12 минута, а меч је завршио са осам поена (1/3 за три, 2/3 за два, 1/2 слободна бацања), две асистенције и једном ухваћеном лоптом.

Сакраменто је после две четвртине у Чикагу имао заостатак од 11 поена, али су Кингси одиграли феноменално друго полувреме које су убедљиво решили у своју корист (63:33).

Још једну одличну партију је пружио Богдан Богдановић који је за 30 минута у игри победи Сакрамента допринео са 16 поена (3/8 за три, 3/5 за два, 1/2 слободна бацања), шест скокова, три асистенције и две украдене лопте.

Немања Бјелица се већ по устаљеној форми нашао у стартној петорци Краљева, а на терену је провео 21 минут. За то време је постигао шест поена (0/2 за три, 3/5 за два), ухватио шест лопти, два пута асистирао и једном лупио блокаду противничким играчима.