БРЕЈК НА СТАРТУ! Џаба Бостону 18 тројки, Милвоки славио у ТД Гардену

01.05.2022. 22:30
Janis Adetokumbo
Јанис Адетокумбо / Извор: Реутерс

Важан тријумф.

Кошаркаши Милвокија славили су на гостовању против Бостона (101:89) у првом мечу друге рунде источне конференције.

Овим тријумфом Милвоки, који игра без повређеног Криса Мидлтона, направио је велики корак, јер је такорећи одузео предност домаћег терена саставу Имеа Удоке.

Бостон је био бољи од противника на почетку, водили су у финишу прве четвртине са 24:17, али је уследила серија од 10:0 за крај четвртине и већ тада су гости стекли предност коју су само испустили на пар секунди почетком друге деонице.

Кључну серију Милвоки прави почетком последње деонице када је Јанис закуцао, предност је расла, а у последња три минута је гост стигао до 99:85 што је било недостижно.

Јанис је на крају имао трипл-дабл, 24 поена, 13 скокова и 12 асистенција, уз две блокаде, али је имао чак пет изгубљених лопти, само 9-20 шут из игре.

Холидеј је био најефикаснији у Милвокију са 25 поена, 10 скокова. Тејтум на другој страни 21 поен. Занимљиво је да је Бостон псотигао чак 18 тројки, али ни то им није било довољно да дођу до победе.