МИТРОВИЋ У ПОСЛЕДЊОЈ СЕКУНДИ: Велики преокрет Звезде и победа над Јенисејом

16.09.2022. 18:40
Luka Mitrović
Лука Митровић / Извор: МН Press

Тријумф српског тима.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су руски Јенисеј 72:71 (19:17, 19:21, 13:20, 21:13) у пријатељској утакмици.

НИЈЕ ПРОШАО НЕЗАПАЖЕНО: Поника на мети Виртуса

"НИЈЕ НАМ ВАЉАЛО, ХТЕЛИ СМО ВИШЕ": Шаренац након дебакла послао моћну поруку! Сви сада СПОМИЊУ њега

ДАНИЛОВИЋ НАПРАВИО ПРЕСЕК: Ово је НЕУСПЕХ, заслужили смо критике, али не и УВРЕДЕ

У првом полувремену виђена је изједначена утакмица, екипе су се смењивале у вођству, па се на велики одмор отишло у егалу.

Трећа деоница је апосултно припала Русима, почетком последње деонице било је 13 поена предности у корист ривала српског тима.

Ипак, у последњем кварталу, консолидовала се Звезда, заиграла боље. Посебно је импресиван био Стефан Лазаревић који је украо три лопте у последњој четвртини, па се након једног његовог полагања Звезда нашла на само минус 1!

Руси су имали 71:68, али су црвено-бели успели на секунд до краја да дођу до предности и то преко Луке Митровића. То је било прво вођство српског тима након друге четвртине, ипак довољно за победу.

Митровић је уједно био и најефикаснији појединац шампиона Србије пошто је убацио 24 поена уз седам скокова. Двоцифрени су још били Стефан Лазаревић и Огњен Добрић са по 10 поена.

Најновије вести о KK Црвена звезда можете наћи ОВДЕ.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте анкету ко је крив за дебакл у Берлину?