АБА ЛИГА: Мега скупо продала кожу, Звезда уписала тријумф (ВИДЕО)

01.02.2021. 17:31
KK Crvena zvezda - KK Mega
KK Црвена звезда - KK Мега / Извор: МН Press

Црвено-бели дошли до 12. победе у сезони.

Кошаркаши Црвене звезде  остварили су 12. тријумф у АБА лиги пошто су у дворани ''Александар Николић'' савладали упорну Мегу Сокербет са 92:85 (28:24, 21:22, 25:20,18:19). Црвено-бели су тек у последњих пет минута меча успели да сломе отпор Меге која се није предавала и константно је претила тиму Дејана Радоњића који је био без Корија Волдена.

ДЕНВЕР ЈЕ У НАЛЕТУ – Никола Јокић прети да приреди нови НБА спектакл

ГОБЕР ЈЕ СМОГАО СНАГЕ ДА ПРИЗНА: Срамота ме је, требало је боље против Јокића, али како? (ФОТО)

СРБИ КОЈИ ТЕРОРИШУ СВЕТ: Лука Јовић послао ЈАВНУ поруку Николи Јокићу после рекордних 47 поена - ГОРИ! (ФОТО)

Меч је кренуо у високом ритму, а на обе стране су лако постизани поени. Звезда је константно имала предност, а Мегу је одлично служио шут за три поена. Ипак, црвено-бели су успели да сачувају предност која је на крају прве четвртине била 28:24, да би на полувремену износила три поена. У другом полувр4меену је виђена иста слика, уз разлику што су се разиграли Ленгстон Хол и Џордан Лојд и Звезда је први пут стигла и део двоцифрене предности. Ипак, Мега је у неколико наврата правила серије после којих је Дејан Радоњић морао да реагује тајм-аутом. На крају је квалитет Звезде дошао до изражаја у последњих пет минута, па су црвено-бели успели да дођу до победе.

Кошаркаши Црвене звезде од 18 часова дочекаће у дворани ''Александар Николић'' екипу Мега Сокербета у једном од дербија 17. кола АБА лиге. Ово је дуел екипа које се боре за плеј-оф пошто црвено-бели тренутно имају скор од 11 победа и два пораза, док Мега има исти број победа и пет пораза пошто има три утакмице више од Звезде.

Први меч ове две екипе у регионалном такмичењу био је веома узбудљиви и решен је у неизвесној завршници победом Црвене звезде, а мало је недостајало да Мега избори продужетак. Тим Дејана Радоњића биће скоро комплетан, а недостајаће само Марко Симоновић који се још увек није потпуно опоравио.

40. минут
Успела је Звезда да савлада Мегу 92:85.
37. минут
Црвено-бели одражвају предност у последњој четвртини 88:80.
35. минут
Поново Мега прави серију 6-0 и успева да преполови заостатак, а Радоњић још једном реагује тајм-аутом 82:76.
34. минут
Усепва Звезда да поенима Нока после офанзивног скока стигне до највеће предности 82:70.
31. минут
Лојд тројком отвара последњу четвртину, Звезда има први пут двоцифрену предност на мечу 77:66

ИВ ЧЕТВРТИНА

30. минут
Звезда је направила серију 8-0 у завршници треће деонице и пред лодлучујућу четвртину води 74:66.
28. минут
Мега је серијом 9-0 успела да дође до потпуног преокрета и вођства 62:61, али је Звезда успела да одговрои. Тренутно је нерешено 66:66.
26. минут
Мега је серијом 7-0 пришла на 61:60 и Дејан Радоњић реагује тајм-аутом.
24. минут
Хол је најбољи у уводним минутима треће четвртине, Звзеда је стигла до максималне предности 61:53.
21. минут
Почело је друго полувреме које Давидовац отвара тројком. Звезда води 52:46.

III ЧЕТВРТИНА

II ПОЛУВРЕМЕ

20. минут
Мега је успела да изједначи 46:46, али је Звезда успела да стигне до вођства 49:46 на полувремену.
18. минут
Са две узастопне тројке Лазића и Рита Звзеда води 46:41.
16. минут
Звезда је одржавала вођство 38:36, али је Казалон поново прецизан из игре, Мега води 39:38 у Радоњић тражи тајм-аут.
12. минут
Висок ритам и на почетку дргуе четвртине, Мегу служи шут за три поена, а Звезда води 34:31.

II ЧЕТВРТИНА

10. минут
Ефикасна прва четвртина после које Звезда води 28:24.
7. минут
Мега је направила серију 9-0 са три тројке и води 18:15.
5. минут
Повећава предност Звезда на 15:9, али Тепић на другој страни погађа за три поена.