ДЕ-МО-ЛИ-РА-ЊЕ: Историја ОВО не памти - Србија ПОБЕДИЛА ривала 56 разлике на Европском првенству!

05.10.2021. 07:57
Zastava
Застава / Извор: Профимедиа

Убедљиво.

Репрезентација Србије у Рагбију 13 декласирала је селекцију Русије на старту Европског првенства у "Б" групи селекцију Русије резултатом 66:10 (38:0). Меч је одигран у Параћину, а Орлови су дошли на само победу од највећег успеха у досадашњој историји ове игре на нашим просторима, а то је пласман у најјачу "А" групу Шампионата Старог континента.

ТРАГЕДИЈА: Нокаутирани борац ПРЕМИНУО (УЗНЕМИРУЈУЋИ ВИДЕО)

КРАЈ ЈЕДНЕ ЕРЕ: Лекићева и Цвијићева се опростиле од репрезентације Србије

Лема и Џепкосгеи победници маратона у Лондону

Већ на старту меча наслућивало се да ће Србија покушати да изненаде Медведе. Међутим, мало ко је могао да предпостави да ће Орлови постићи први есеј већ после 60 секунди дуела.

reprezentacija Srbije u ragbiju
репрезентација Србије у рагбију / Извор: Фото: Рагби 13 Федерација Србије

Баш се то и догодило. Лазар Живковић је већ у првом контакту пробио одбрану противника. Затим је уследио још силнији налет Стефана Недељковића, да би тачку на овај напад ставио Владислав Дедић својим првим есејем на утакмици.

Џавид Јашари је прецизан и Србија већ после 60 секунди водила са 6-0. Старт из снова за Орлове! Како је меч одмицао, расла је и предност српских рагбиста, који су на полувремену водили са невероватних 38:0.

Друго полувреме представљало је рутину, па су српски рагбисти забележили једну од најубедљивијих победа над Русијом и, уједно, на европским првенствима.

Погледајте како изгледа Елина Свитолина тенисерка из Украјине.