ЈОКИЋ САДА МОЖЕ ДА СЕ ПОСВЕТИ ПОРОДИЦИ И КОЊИМА: Никола БРИЉИРАО, али Денвер је елиминисан

28.04.2022. 07:19
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

Бољи тим иде даље.

Кошаркаши Денвер Нагетса елиминисани су из овогодишњег плеј-офа већ у четвртфиналу, пошто је боља од њих била екипа Голден Стејт Вориорса резултатом 4:1 у победама. Денвер је поражен у петом сусрету 10:98 и тако окончао сезону, упркос фантастичној партији Николе Јокића.

ПОВРЕЂЕНИ БОГДАНОВИЋ: Новинарка ОТКРИЛА детаље Богданових проблема! Треба ли Пешић да се брине?

ЕВРОЛИГА: Бајерн немоћан против Миротића, Олимпијакос се извукао у Кнежевини

МОРЕНТОВО ВЕЧЕ ЗА НЕЗАБОРАВ: Донео победу у последњој секунди, а "ПОСТЕРИЗОВАЊЕ" на крају треће .. (ВИДЕО)

Јокић је доминирао под обручима и за 32 минута на паркету постигао 30 поена (12/18 из игре, 0/2 тројке, 6/8 пенали), уз 19 скокова и осам асистенција.

Прву четвртину обележио је ко други до Никола Јокић, али овога пута не по броју поена, него скокова. Он је имао је чак 10 ухваћених лопти у првих 12 минута чиме је још једном исписао нове странице историје.

Ниједном играчу Денвера у овом веку то није пошло за руком у некој утакмици плеј-офа, а када је скоковима придружио поене, ситуација на паркету је постајала све боља

Тројком Демаркуса Казинса Денвер је затворио трећи квартал са 8, али се нашао у неугодној ситуацији јер је Јокић већ тада имао пет личних грешака.

Колико су гости били изгубљени у завршници потврђује и податак да је Никола био стрелац 12 од 20 поена свог тима у четрвтој четвртини, иако је већи део исте провео на клупи.

Вориорсе је до тријумфа је водио СТЕФ Кари (30 поена и по пет скокова и асистенција), по 15 су додали Пејтон и Клеј Томпсон, док су двоцифрени били још Ендру Вигинс са 12, односно Дрејмонд Грин са 11 поена.

Вориорси чекају победника окршаја Мемфиса и Минесоте, у којем Гризлиси воде 3:2 у серији.

На Истоку је Милвоки декласирао Чикаго 116:100 и такође са 4:1 прошао у полуфинале конференције.

Сезона је готова је за Јокића и сада мложе да се посветима стварима који му највише значе, а то су породица и коњи. КО зна можда нас изненади и заигра и за репрезентацију...