ДЕНВЕРОВА ПЕТА У НИЗУ: Јокићево МВП издање - за 28 минута 28 поена (ВИДЕО)

15.11.2021. 07:22
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

Српски центар бриљирао у новој победи Нагетса.

Када је Никола Јокић на терену, Денвер нема разлога да брине. Нагетси су према очекивању убедљиво савладали Портланд 124:95, а МВП је поново показао зашто је у регуларном делу прошле сезоне изабран за најбољег међу најбољима.

ХИТНО ПРЕВЕЗЕН У БОЛНИЦУ: Јеловац се онесвестио на тренингу

ЉУТ ПОСЛЕ МЕЧА: То је НЕПРИХВАТЉИВО...

ШКОЛА ИЗ КОЈЕ СЕ МОРА НАУЧИТИ! Загорац после дербија: Звезда је спремнија од нас

Српски центар је за 28 минута на паркету убацио исти број поена и био нерешива енигма за одбрану Трејлблејзерса, што је Грумењу донело пети тријумф у низу, а девети укупно од почетка сезоне.

"Џокеру" је недостајао по један скок и асистенција за 60. трипл-дабл у каријери у лигашком делу сезоне, а 66. укупно, рачунајући и плеј-оф. Имао је фантастичне бројке, био непогрешив у шуту за три поена (3/3) и слободна бацања (3/3) и доказао да је најбољи центар НБА лиге. У последњој четвртину га је тренер Мајк Мелоун сачувао, одморио га, како би био свеж за наредне утакмице.

Ниједног тренутка није било неизвесности. Денвер је водио од првог до последњег минута, у једном тренутку имао највећих  32 (119:87), али је Портланд, лишен помоћи најбољег играча Дејмајна Лиларда у овом мечу, до краја успео да смањи резултат и избегне још већу бруку.

Осим Јокића, још шесторица кошаркаша тима из Колорада имали су двоцифрени учинак. Нашон Хиланд је убацио 18, Монте Морис 15, Факундо Кампацо 13, Пи Џеј Дозијер и Џамајкл Грин по 12, а Ерон Гордон 11 поена.

У пораженом саставу најефикаснији је био бек Си Џеј Мекалум са 21 поеном, док је Анферни Симонс убацио 16, центар Јусуф Нуркић је подбацио постигавши само четири поена за нешто више од 21 минут, уз шест ухваћених лопти.

Клиперси су прекинули низ од седам победа. У Стејплс центру бољи је био Чикаго - 100:90. Бриљирао је тандем Демар Розан - Зак Левин. Они су постигли 62 поена свог тима. Дероазан је био најефикаснији играч меча са 35 поена. Код домаћина, истакао се Пол Џорџ са 27. И на овом мечу за домаћина није играо повређени Кавај Ленард.