ДОМИНАЦИЈА: Српкиње ОДУВАЛЕ Бугарску у мечу квалификација за Евробаскет!

24.11.2022. 19:07
ŽKK
ŽKK / Извор: Фото: КСС

Одлична игра...

Женска сениорска репрезентација Србије била је више него убедљива у другом мечу квалификација за Европско првенство 2023. против Бугарске у прелепој атмосфери „Хале спортова Ранко Жеравица“ пред више од 1.000 гледалаца – 79:51.

(ПОЛУВРЕМЕ) БИТКА У "ПИОНИРУ": Звезда ГАЗИ "понос Израела"

ПАРТИЈА СЕЗОНЕ: Чудесни Јокић Денверов заостатак од -15 претворио у победу (ВИДЕО)

ДРУГИ ПУТ У СЕЗОНИ: Муса поново МВП кола

Наш тим сада има скор 2-0 у групи и очекују га дуели са Хрватском код куће и Бугарском у гостима у оквиру фебруарског ФИБА „прозора“. Директан пласман на Евробаскет обезбедиће првопласирани тим, док ће другопласирани ући у круг са још седам другопласираних из осталих група, од којих ће се четири најбоља квалификовати на ЕП у Словенији и Израелу.

Отворила је Србија утакмицу како се и очекивало, сигурно и доминантно, погађале су Црвендакић, Крајишник, Раца, па је после пет и по минута игре већ било 16:3. Покушавале су Бугарке агресивном одбраном да смање минус, али је разлика у квалитету у корист Србије била више него очигледна. У 9. минуту после тројке Ногић повели смо 23:9, а на истеку прве деонице на семафору је стајало 25:9.

Лагано је кренула и друга четвртина, било је и атрактивних потеза Србије, а у 12. минуту било је „плус 21“ – 32:11. Распуцала се Ногић, Андерсон разиграла Рацу, па погодила и Ивон за 30 поена разлике у 16. минуту – 43:13. Расла је и даље предност екипе селекторке Маљковић, а на полувремену је било огромних 56:16.

У истом ритму почела је и трећа четвртина, али су Бугарке успеле мало да ублаже минус – 31:60, 26. минут. И даље смо у потпуности контролисали ситуацију на терену иако је ривал добио ову четвртину, па је по истеку 30. минута било 66:38.

Није било озбиљнијих проблема ни у последњем периоду игре, иако је Бугарке служио шут, па су смањиле у 34. минуту на „минус 24“ – 44:68. И поред неколико непрецизних минута, Србија је рутински привела меч крају са преко 20 поена вишка и заслужено славила вредну победу.

НЕ ПРОПУСТИТЕ! Све вести о Мундијалу у Катару прочитајте ОВДЕ.