ДРАМА НА МАКСИМУМ: Велики повратак Звезде за победу над Олимпијом - остаје у трци за ПРВО место

14.04.2021. 19:52
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Невероватна завршница.

У заосталом мечу 11. кола регионалне АБА лиге у дворани Александар Николић, састали су се београдска Црвена звезда и Цедевита Олимпија. Меч је завршен након праве драме и борби до поселедње секунде, тријумфовала је Звезда резултатом 82:81 (24:24, 28:27, 17:14, 13:16) након великог преокрета.

Клуб са Малог Калемегдана је овом победом обезбедио учешће у плеј-офу, а остао је и у трци за прво место иако Будућност има највише изгледа да заврши регуларни део сезоне на самом врху.

ЈОВАНОВИЋЕВА ЦИБОНА ПАЛА ПОСЛЕ ДРАМЕ: Задар бољи на домаћем терену!

БЕРТОМЕУ НА УДАРУ: Евролигаши дигли ПОБУНУ! Седам клубова тражи ЊЕГОВУ смену!

ХИТНО ПОТРЕБНО ПОЈАЧАЊЕ: Реал спас нашао у Србину

Уводне минуте прве четвртине обележио је бољи почетак гостујуће екипе, а затим је уследила серија тројки Џордана Лојда и брутална рампа Дуопа Рита.

Недуго затим уследило је и Добрићево закуцавање и Звезда експресно стиже од 6:12 до вођства од 15:12.

У завршници првог дела игре распуцао се и Дејан Давидовац и Звезда је стигла до ''плус шест'' - 20:14, али је ту предност брзо испустила. Уследила је серија гостију од 7:0 и Цедевита Олимпија је повела са 21:20.

Једва је Сити у Манчестер победио Дортмунд (2:1), па је пред вечерашњи (21.00) реванш све отворено. Енглези јесу квалитетнији, али ако Немце крене, нема коме не могу да дају неколико голова. Квота на кеца је 4,80, на двојку 1,73, а на GG3 1,90. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Дортмунд - Манчестер Сити.

Недуго после Радоњићевог тајм-аута, Едо Мурић је погодио тројку за госте, а узвратио је Кузмић за изједначење на 24:24, чиме је стављена тачка на занимљив прву четвртину овог меча.

У другој четвртини клуб са малог калемегдана је успео да стигне до ''плус седам'', водили су 41:34, али се онда ''пробудио'' Јака Блажич и покренуо нову серију гостију којом је Цедевита Олимпија пришла на 43:42.

Уследио је тајм-аут Дејана Радоњића, али Љубљанчани су наставили своју серију и новим тројкама стигли до вођства од 48:43. Ипак, финиш полувремена припада Звезди која успева да врати предност  52:48, а у последњим секундама Рупник погађа тројку и смањује на 52:51.

Подсетимо, Звезда је у овај меч ушла без Лендрија Нока и повређеног Марка Јагодић-Куриџе, а у њиховом одсуству најефикаснији после првог полувремена су Давидовац и Лојд са по 12 постигнутих поена.

Док су код гостију након првог дела игре најефикаснији били Блажич и Пери по девет поена.

У другом полувремену наставила се права драма у хали "Александар Николић" која је довела до напете завршнице у последњим секундама меча.

Цедевита Олимпија имала је предност 26. секунди до краја меча три поена разлике 81:78.

Затим је уследило слободно бацање у којем је Лазић реализовао 1/2 али се разиграо Волден који је у следећем нападу фаулиран и постигао 2/2 слободна бацања за изједначење, 81:81. Победоносни поен црвено-белима донео је Марко Симоновић.

Најефикаснији у тиму црвено-белих billi су Ђжоран Лојд са 19, Дејан Давидовац са 17 и Коли Волден са 13 поена.

У екипи гостију истакли су се Пери са 19, Блажић и Рупник са 14 уписаних поена.

Екипа Дејана Радоњића сада има скор 20-3.