ДРАМА У ЧАИРУ: У предигри ВЕЛИКОГ финала, пионири ВЕЧИТИХ РИВАЛА се борили за трофеј (ФОТО)

17.02.2019. 14:19
Grbovi večitih
Грбови вечитих / Извор: СД/илустрација

Одигран меч за пехар Мини Купа.

У финалу Мини Купа Србије састали су се пионири Црвене звезде и Партизана у нишком Чаиру, а победу су у неизвесној завршници однели црвено-бели резултатом 73:72 (25:25, 19:6, 16:13, 13:28). То је била увертира за данашње финале Купа Радивоја Кораћа у ком ће такође ривали вити Црвена звезда и Партизан.

ОДЛУЧЕНО: Ово је ДЕФИНИТИВНИ термин финала Купа Радивоја Кораћа

ВЕЛИКО ПРИЗНАЊЕ ЗА КАПИТЕНА ОРЛОВА: Тео примљен у Кућу славних ВТБ лиге (ФОТО)

После уједначене прве четвртине, Црвена звезда је направила прву осетнију разлику у других десет минута и на полувремену су црвено-бели водили резултатом 44:31. Тим са Малог Калемегдана је у истом ритму наставио и почетком другог полувремена и убрзо је дошао до максималних 22 поена предности.

Ипак, тада су се црно-бели пробудили и почели су да топе предност вечитог ривала. Иако је мало ко веровао да Партизан може да направи чудо, Парни ваљак је успео да у последњи минут уђе са само четири поена заостатка (73:69). Потом је Илија Милијашевић погодио тројку којом је вратио потпуну неизвесност у меч. Црвено-бели у свом последњем нападу нису успели да упуте шут ка кошу, па је Партизану остало 12 секунди за преокрет. Ипак, Милијашевић је био непрецизан и црвено-бели су дошли до пехара.

Најбољи у победничком саставу је био Владимир Павловић са 26 поена и шест скокова, док је бољи од осталих у пораженој екипи био Илија Милијашевић са 38 поена.

Погледајте како изгледа канадска тенисерка Ежени Бушар.