ДРАМА У ДЕРБИЈУ ВТБ ЛИГЕ: Армејци се РЕВАНШИРАЛИ Обрадовићу!

14.02.2018. 20:39
Saša Obradović
Саша Обрадовић / Извор: Профимедиа

Владала је велика неизвесност.

У дербију ВТБ лиге, кошаркаши ЦСКА нису дозволили изненађење и савладали су Локомотиву у Кубању 78:75 (18:20, 18:21, 21:11, 21:23). Иако је пре нешто више од месец дана, српски тренер на клупи домаћина Саша Обрадовић са Локосима убедљиво славио у Моксви, наневши један од најтежих пораза ЦСКА са 11 разлике, водећи клуб руске кошарке узвратио је у реваншу и славио после неизвесне завршнице.

КУП ТУРСКЕ: Обрадовић и Атаман наставили рат, Гудурић промашио, Ефес ипак у финалу

ПОСЛЕ ОДЛАСКА ИЗ ПАРТИЗАНА: Самардо НАШАО нови клуб!

Nando De Kolo
Нандо Де Коло / Извор: Србија Данас

КЛУБ ПРЕД РАСПАДОМ: Бивши шампион Европе у дуговима до гуше

Домаћин је лако могао да поново узме меру фавориту, водио је седам разлике против Армејаца на старту другог полувремена, да би изабраници Димитриса Итудиса показали снагу у финишу меча, захваљујући дужој клупи стигли до тријумфа.

Екипе су се смењивале у вођству у првој четвртини, Кулагин и Регленд су носили домаћи тим, Клајбурн и Родригез су блистали у гостујућем саставу. Поенима разиграног Колинса са линије пенала, Локомотива је на полувреме отишла са до тада рекордних плус пет (41:36). Ипак, Де Коло и Кулагин се придружили Клајбурну у трећем кварталу и ЦСКА је тај период игре решио са десет поена разлике у своју корист (21:11) и са вођством од пет поена ушао у последњи квартал.

CSKA
ЦСКА / Извор: Фото: Printscreen/rezultati.com

ЦСКА је преко Хигинса, Де Колоа и Клајбурна одржавао предност од неколико поена током скоро целе последње четвртине, али Лејси је тројком и додатним слободним бацањем донео вођство Локомотиви 69:68 два минута пре краја. Ипак, домаћи су много грешили, а Клајбурн и Де Коло кажњавали у завршници. Кулагин је тројком вратио домаће на минус два пола минута пре краја, Де Коло је узвратио истом мером, а Колинс промашио "тројку" за продужетак и Армејци су успели да тријумфују.

ЦСКА има две победе више и утакмицу више од Локомотиве, док од Уникса има победу више, али и две утакмице више...

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.