ДРАМА У ХРВАТСКОЈ: Задар и Будућност све решили у последњим секундама

Кошаркаши Задра и Будућности одиграли су изузетно неизвестан дуел у дворани Крешимир Ћосић.

АБА ЛИГА: Морнар у Бару немоћан против Цедевита Олимпије

ЈОВАНОВИЋ ПРЕД ИГОКЕУ: ФИБА прозори нам отежали рад

БОРАЦ ГОСТУЈЕ ЦИБОНИ: Мариновић опрезан - У најбољој су форми у лиги

На крају се десило велико изненађење, пошто је домаћин изашао као победник, било је 65:63.

Меч је био изузетно уједначен током свих 40 минута, екипе су се нонстоп смењивале у вођству. Гости су последњу четвртину отворили серијом 6:0, а затим је виђена права трилер завршница. Будућност је имала плус пет, ипак Задрани нису одустајали.

Дарио Дрежњак је погодио једно слободно бацање за 63:63, Рид промашио из добре позиције, а Томпсон са линије за слободна бацања донео предност Задру – 65:63 на 16 секунди пре краја.

Подгоричани после тајмаута нису успели да поентирају и победа је припала домаћину.

Најефикаснији у саставу Задра, били су Тревор Томпсон са 16, Џасин Картер са 11 и Доминик Мавра са 10 поена. Код Будућности, расположени за игру у нападу, били су Ди Џеј Сили са 14, Вили Рид са 10 и Џастин Кобс и Владимир Мицов са по осам поена.

Будућност је сада на скору 14:3, док је Задар на учинку од шест победа и 12 пораза.