НБА ФИНАЛЕ: Шампион тројком са ПОЛА терена дошао корак до ТИТУЛЕ! (ВИДЕО+ФОТО)

07.06.2018. 08:01
Lebron Džejms
Леброн Џејмс / Извор: Реутерс

Одигран трећи меч.

Кошаркаши Голден Стејта налазе се корак од освајања НБА прстена! Бранилац титуле је и у трећем мечу био бољи од Кливленда, овог пута на гостовању у Охају 102:110 (29:28, 29:24, 23:31, 21:27) и само их још један тријумф дели од одбране трона.

ГОСТОЉУБИВИ КИНЕЗИ: Томашевић у посети МИНГУ, ево о чему су РАЗГОВАРАЛИ (ФОТО)

КАКО ЛИ ЋЕ ГРОБАРИ РЕАГОВАТИ: Бивши кошаркаш ПАРТИЗАНА појачао ДОМАЋЕГ ривала (ФОТО)

Домаћин је далеко боље ушао у дуел и већ око половине прве четвртине остварио двоцифрену предност. Играчи Голден Стејта су били доста нервозни, било је обостраних техничких Тристану Томпсону и Дрејмонду Грину, а проблем за актуелног шампиона је и што је Стеф Кари добио две ране личне грешке. Почетак меча је обележило и закуцавање Леброна Џејмса у стилу Трејсија Мекгрејдија.

Уследио је повратак Голден Стејта, гости су се пред крај четвртине са две брзе тројке Клеја Томпсона и Кевина Дурента успоставили равнотежу, па су Кавси уместо са убедљивим вођством, само са једним поеном предности завршили први период.

Поново се Кливленд одлепио на старту другог периода серијом 6:0, а убрзо затим стигли и до највеће предности на мечу од 13 поена разлике. Чинило се тада да ће домаћин коначно успети да тријумфује у финалној серији, међутим, тако није мислио Кевин Дурент.

НЕЋЕ МУ БИТИ ЛАКО: Кокошков ОТКРИО шта га може ПОРЕМЕТИТИ (ФОТО)

До полувремена постигао је sjajnigh 24 поена, а до краја сусрета још 19, од чега је била кључна тројка са пола терена, у тренуцима када се меч ломио. Ако је за утеху Леброн Џејмсу током четврте четвртине дошао је до десетог трипл-дабла у финалима НБА лиге, по чему је убедљиво најбољи у историји.

НОВИ БИСЕР ГАЗДЕ ПАНАТИНАИКОСА: Нема ТИТУЛЕ - нема ПЛАТЕ! (ФОТО)

На три минута до краја Голден Стејт је водио пола коша, а у том периоду се коначно пробудио Стеф Кари. Најпре је погодио за два, а затим коначно и прву тројку после чак девет промашаја. Било је 101:97, да би затим у офанзивном скоку Краљ довео Кливленд вратио на пола коша заостатка.

И онда, тренутак одлуке, напад у ком је Кевин Дурент погодио тројку из огромне удаљености за 106:100 на 50 секунди до краја. Кавси после тога нису успели да се врате и пораз је био неминован.

У победничком тиму, Кевин Дурент је био без конкуренције најбољи играч са "дабл-дабл" учинком од 43 поена и 13 скокова, Стеф Кари је убацио 11 поена, а по 10 Грин, Мекги, Томпсон и Бел.

Што се тиче Кливленда, Леброн Џејмс испред осталих са 33 поена, уз 11 асистенција и 10 скокова, док је Кевин Лав убацио 20 кошева. Ратнике сада само победа дели од одбране трона, а до ње ће имати прилику да дођу у ноћи између петка и суботе, када је на програму четвра утакмица.

Све најновије вести о Мондијалу у Русији можете да прочитате ОВДЕ.