ДРАМА У ЖЕЛЕЗНИКУ: Победа Звезде после продужетка у Еврокупу

26.10.2022. 21:20
ŽKK Crvena zvezda
ŽKK Црвена звезда / Извор: МН Press

Важан тријумф.

Кошаркашице Црвене звезде победом после продужетка против екипе Рамат Кашарон 88:87 почеле су такмичење у групи А Еврокупа.

ЈОВАНОВИЋ "ОТВОРИО КАРТЕ": Јасна ситуација око Недовића и Адамса

У Звезди је тотално подбацио, а сада је донео одлуку која је све запрепастила

СЛАО ЈЕ ЛЕБРОНА ПО КАФУ И КРОФНЕ: Џејмс је донео и новине, кафа је била врућа ... (ВИДЕО)

У утакмици са много преокрета домаће су у финишу треће деонице први пут дошле до седам поена предности, међутим, Рамат је серијом 19:4 преокренуо и у 34. минуту повео 67:59. Звезда је одговорила серијом 10:0 за 69:68, а у неизвесној завршници Данијел Карш је на девет секунди пре краја била половична са линије пенала и ушло се у додатних пет минута.

Домаћима је важан тријумф у дворани ФМП у Железнику донела Александра Катанић кошем на 24 секунде пре краја екстра времена. Гошће из Израела су имале последњи напад, али Милица Ивановић није била прецизна.

Челси Хол је била најефикаснија са 16 поена (7/8 за два), Милица Бојовић и Тина Јаковина су додале по 15, Невена Наумчев 11, а Снежана Чолић 8 уз 4 скока и 9 асистенција.

У пораженом тиму Алисиа Џенкикс је уписала 31 поен, 17 скокова и 5 асистенција за индекс корисности 44, а Чарли Колијер 23 поена.

У групи А су још екипе Панатинаикоса и Лублина, којој црвено-беле гостују 2. новембра.