ЏИКИЋ СВЕ БЛИЖЕ ТИТУЛИ: Хапоел савладао Тенерифе, у финалу против Бона

12.05.2023. 20:11 22:39
Aleksandar Džikić
Александар Џикић / Извор: МН Press

Немачки kllub бољи од Уникахе у другом полуфиналу.

Хапоел Тел Авив којег са клупе предводи некадашњи тренер Партизана Александар Џикић, пласирао се у финале фајнал фора Лиге шампиона пошто је савладао у веома узбудљивом мечу Тенерифе са 69:68 (15:18, 19:12, 18:12, 17:26). Hqpoel ће у финалу играти против Бона који је у другом полуфиналу савладао Уникаху са 69:67.

ПАРТИЗАН СЕ ВРАЋА У ”ПИОНИР”

ТЕЈТУМ: Ја сам, скромно речено, један од најбољих играча на свету

НАЈВЕЋА ЦИФРА ДО САДА: Ево ко је уплатио милионе за Партизанов порез

Тенерифе су боље ушле у меч и имале предност од три поена после прве деонице, док се Хапоел мучио у нападу и коначно прорадио у другој четвртини па је израелски тим на велики одмор успео да оде са вођством 34:30. У трећој деоници се Хапоел потпуно рапуцао и средином треће четвртине стекао и 15 поена вишка, али то није био крај. Тенерифе је одреаговало и успело да се потпуно врати у меч пошто је са две везане тројке Дорнекампа пришло на 57:55, а убрзо стигло и до предности. На уласку у последњи минут Уертас је погодио за вођство Тенерифа 67:63, али је Вене узвратио тројком уз фаул и после погођеног бацања било је 67:67. Шпанци су повели са пенала 68:67, да би Керингтон продором поставио коначан резултат пошто Тенерифе нису успеле да искористе последњи напад.

Кадин Керинготн са 19 поена и Вене са 15 постигнутих поена су предвосили Хапоел до победе, док су најефикаснији у шпанској екипи били Марселињо са 20 поена док је Шермадини постигао два мање.