ТРИНКИЈЕРИЈЕВА ЛЕКЦИЈА АТАМАНУ: Тријумф Жалгириса у Атини! Ефес дотукао Армани

02.02.2024. 21:08
Efes
Ефес / Извор: Фото: Профимедиа/ИМАГО

Италијани предалеко од плеј-офа...

Хрватски стручњак Томислав Мијатовић је успео да разбуди екипу Ефеса.  У свом првом мечу као први тренер Ефеса после отказа који је добио Ердем Џан, савладао је екипу Арманија из Милана резултатом 79:73.

ЕВРОЛИГА: Виртус - Партизан 8:10 (УЖИВО)KK Partizan

ЕВРОЛИГА: Виртус - Партизан 8:10 (УЖИВО)

(УЖИВО) Црвена звезда - Барселона Crvena zvezda - Barselona (UŽIVO)

(УЖИВО) Црвена звезда - Барселона

СПЕКТАКУЛАРНО: Погледајте кореографију Делија пред меч са Барселоном (ВИДЕО)Delije

СПЕКТАКУЛАРНО: Погледајте кореографију Делија пред меч са Барселоном (ВИДЕО)

Неизвесно је било у првој четвртини, захваљујући Плајсу домаћин је стигао до предности, али је онда гост стигао до озбиљне предности захваљујући Тонуту, Мекгрудеру и Миротићу. Било је и 13 после тројке Мекгрудера за Армани, али се Ефес вратио у трећој четвртини.

Ларкин је серијом 5:0 покренуо Ефес, гости су чекали 3 и по минута на први кош у другом полувремену, а после две тројке Плајса домаћи су стигли до поена предности.

Домаћи су играли као у трансу, стигли су и до невероватних 14 поена вишка пред последњу деоницу.

Била је то довољна залиха, Ефес је славио заслужену победу, сада је на 10-15, као и Милано.

Ларкин је имао 19 поена, 6 асистенција, Плајс је додао 17 поена. Код гостију Мекгрудер 16 поена, Шилдс 17, Војтман 16. Миротић је додао 6, Нејпир 7 уз шут из игре 2-7.

Кошаркаши литванског шампиона Жалгириса играју све боље у Евролиги!

После недавног пораза од Партизана у Београду, Тринкијеријеви пулени су у прошлом колу на свом терену декласирали Ефес, а вечерас су одиграли још један сјајан меч пред својим навијачима и савладали атински Панатинаикос са 80:68.

Ово је десета победа Жалгириса у 25 одиграних кола, а Панатинаикос је претрпео 10. пораз.

Првои полувреме је углавном било равноправно, али је у наставку Жалгирис преузео вођство и није га испуштао до краја меча.

Кинан Еванс је са 24 поена био најбољи у победничкој екипи, 12 је уписао Бирутис, а екипи тренера Атамана није било довољно 26 поена Кендрика Нана, 15 Григониса и 14 Лесора,