ЕП МЛАДИХ НА КРИТУ: Срби поражени од Шпанаца после драме (ВИДЕО+ФОТО)

17.07.2017. 22:08
mlada košarkaška reprezentacija
млада кошаркашка репрезентација / Извор: Фото: fiba.com

Наш тим у среду игра са Украјином за пролаз у четвртфинале.

Наша млада селекција, (играчи до 20 година), у трећем колу ЕП на Криту доживела је пораз од селекције Шпаније резултатом 87:88 (20:24, 24:19, 15:25, 28:20 ).

БАШ ДОБРА АЛТЕРНАТИВА: Челници ЦСКА експресно нашли замену за Теодосића (ВИДЕО ФОТО)

НЕ ИДЕ У НБА: Ево чији дрес ће наредне сезоне да носи бивши играч Партизана (ФОТО)

Срби су најбољу игру пружили у другој и четвртој деоници. Шпанци су добро отворили меч, а српска селекција је одржавала прикључак, а затим у другом периоду додала гас и у 14. минуту имала вођство 28:26.

Међутим, у трећем периоду је уследио већи пад у игри наших момака, па је ривал поново имао незнанто вођство (59:54, 29.минут), а тај квартал се завршио резултатом 68:59 у корист ривала.

Ипак, то није значило предају, у четвртој четвртини тргли су се изабраници Владимира Ђокића и у 24. минуту примакли на само два поена заостатка (70:68), али поново су противници одмакли на четири, пет поена разлике, а када је на семафору стајало 81:72(36. минут) за „фурију“ српски тим је био све даље од наде за преокрет, али ипак, у финишу је било драматично..

ЗВЕЗДА ТРАЖИ ТРЕНЕРА: Један кандидат ОТПАО из трке, искочила НОВА ИМЕНА (ФОТО)

У последњи минут се ушло код „плус пет“ за ривала (86:81), да би Капетановић тројком смањио на 86:84, девет секунди пре краја, а исти играч је потом направио фаул над Бареиром, који је био прецизан са линије пенала (88:84).

После тајм-аута, три секунде пре завршетка сусрета Јовановић је постигао тројку, али то нажалост, није било довољно, Шпанци су славили са "пола коша".

После прве фазе нема елиминација, него се након слободног дана разиграва за пласман у четвртфинале, укрштају се групе А и Б, Ц и Д, по систему - први са четвртим, други са трећим.

Репрезентација Србије, као другопласирана у групи Д играће у среду са селекцијом Украјине, која је трећа у групи Ц.

СРБИЈА – ШПАНИЈА 87:88 (20:24, 24:19, 15:25, 28:20 )

СРБИЈА: Пено 5, Капетановић 15, Глишић 4, Јовановић 15 , Маринковић 16, Танасковић 4, Ђорђевић, Симанић 13, Кенић 5, Степановић , Мусић, Ракочевић 10.

ШПАНИЈА: Де ла Руа 1, Гарсија 7, Лопез 11, Вила 2, Ху, Риго 4, Ђуста 26, Сорола, Марти 12, Вила 14, Бареиро 11, Мазаира.