ЕП НЕМАЧКА: Србија шеста после пораза од Турске

22.07.2018. 18:59
Mlada košarkaška reprezentacija Srbije
Млада кошаркашка репрезентација Србије / Извор: Фото: КСС

Орлићи од старта били у заостатку.

Млада кошаркашка репрезентација Србије заузела је шесто место на Европском првенству које се одржало у немачком Хемницу, пошто је Турска савладала изабранике Владе Јовановића са 89:73 (25:13, 19:23, 20:22, 25:15) у борби за пету позицију.

САГА ОКО КАРМЕЛА БЛИЖИ СЕ КРАЈУ: Да ли је ОВО нова ДЕСТИНАЦИЈА Мела (ФОТО)

ТОМИЋ ЗА ГРЧКЕ МЕДИЈЕ ОТКРИО: ОВОГ играча бих волео да доведем, али … (ФОТО)

Селекција Турске много се боље снашла на почетку сусрета и после резултата 8:8 потпуно преузела контролу игре. Користили су све грешке и промашаје Србије и прву четвртину решили у своју корист са 12 поена предности – 25:13. Ривал је до максималних 16 (31:15) дошао на старту другог периода. Од тог тренутка репрезентативци Србије су заиграли много боље и преко разиграног Милоша Глишића смањили у 16. минуту на 36:32. Финиш првог полувремена припао је ипак турском тиму који је поново успео да се одлепи – 44:36.

ПАРТИЗАН ДОВОДИ ИСКУСНОГ ЦЕНТРА! Црно-бели на прагу новог ТРАНСФЕРА! (ФОТО)

Наставак меча протекао је у изједначеној борби. Изабраници селектора Јовановића успели су да добију и трећу деоницу, али не и да значајно смање заостатак после 30 минута игре – 64:58. Ривал је утакмицу дефинитивно преломио средином последње четвртине кад је поново дошао до двоцифрене предности – 75:63 што му је била довољна залиха да мирно приведе меч крају. Раданов је са 13 поена био најефикаснији у Србији, док су Марјановић и Мусић постигли по 12. Ал са15 и Мустафа са 13 били су најбољи у редовима Турске.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.