ЕП ЗА ЈУНИОРЕ У ЛЕТОНИЈИ: Србија прокоцкала 13 поена вишка на старту

28.07.2018. 18:19
Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije
Јуниорска кошаркашка репрезентација Србије / Извор: Фото: КСС

Орлићи поражени од Литваније.

Јуниорска репрезентација Србије поражена је на старту Европског првенства које се одржва у Летонији. Изабраници селектора Александра Бућана изгубили су у Лијепаји у оквиру првог кола групе Д од селекције Литваније са 87:92 (21:21, 21:22, 29:15, 16:34). После изједначеног првог полуврмена, Орлићи су одиграли перфектну трећу четвртину и стекли 13 поена предности, али је уследио у последњих десет минута велики пад концентрације што је ривал знао да казни, направи преокрет и дође до тријумфа.

У ЗАВРШНИМ ПРЕГОВОРИМА: Партизан на прагу довођења НОВОГ центра

Кошаркаши Србије изгубили на старту турнира у Киншану

Литваније се боље снашла на почетку меча и повела са 11:5. Српски јуниори су се брзо консолидовали и преко Павла Кузмановића, Филипа Петрушева и Уроша Трифуновића дошли до изједначења на крају прве четвртине 21:21. Дуго се у наставку меча водила изједначена борба,  да би ривал својим најјачим оружјем, шутем за три поена поново успео да се резултатски одлепи у финишу друге четвртине 41:35. Међутим, са неколико успешних акција Марка Пецарског, Србија на истеку 20. минута игре дошла до минималног заостатка 43:42.

СПРЕМАЈУ СЕ ЗА ЕВРОЛИГУ: Два НОВА потписа у Подгорици (ФОТО)

Српски репрезентативци су друго полувреме почели серијом 7:0 и повели са 49:43. Литванци су покушали тројкама да смање заостатак, али су истом мером узвратили Марко Пецарски, Зоран Пауновић и Урош Трифуновић. У 26. минуту наш млади тим је имао 13 поена предности – 62:49. Литванци су убрзо направили серију 6:0 и смањили резултат, али су избраницици селектора Бућана, до краја треће четвртине поново вратили двоцифрено вођство – 71:58. Ривал је кренуо на све или ништа, почео све више да погађа, користи сваку грешку нашег тима и у 37. минуту  успео да смањи на 84:83. Увукла се нервоза у редове српског тима, што је ривал знао да казни минут касније и поведе са 87:84. Све је било готово 30 секудни пре краја кад је Јакубатис новом тројком донео неодостижну предност и тријумф Литванији. Петрушев са 20 и Пецарски са 18 предводили су Србију, док је најефикаснији у Литванији био Јарумбаускас са 19 поена.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.