ЕП ЗА ЈУНИОРКЕ: Србија поражена од Немачке у Сарајеву, крај бајке о четвртфиналу

10.07.2019. 18:55
Mlada ženska košarkaška reprezentacija Srbije
Млада женска кошаркашка репрезентација Србије / Извор: Фото: fiba.basketball

Дале су све од себе.

Женска јуниорска репрезентација Србије, играчице рођене 2001. године и млађе, није успела да се пласира у четвртфинале Европског првенства у Сарајеву и у наставку шампионата следи јој борба за пласман од 9. до 16. места и опстанак у “А” дивизији. Изабранице селекторке Наташе Анђелић поражене су у 1/8 финала од селекције Немачке у мечу који је испоставило се решен већ у првој четвртини. Српске репрезентаивке су у седмом минуту имале заостатак од 20 поена разлике, али су изутетном упорношћу и пожртвовањем успеле у 37. минуту да дођу на само “-4”.  Ипак, није било више снаге и концентрације за велики преокрет: Србија У18 – Немачка У18 48:58 (10:26, 15:8, 14:14, 9:10).  Репрезентација Србије ће у првом мечу за пласман од 9. до 16.mesta играти у четвртак против селекције Пољске.

ДЕЛИЈЕ ГА ЧЕКАЈУ: Српски РЕПРЕЗЕНТАТИВАЦ слободан, Звезда на ПОТЕЗУ! (ФОТО)

ЧИНИЛО СЕ ДА ЈЕ СВЕ ГОТОВО: Овај европски ВЕЛИКАН решио је да се ОТВОРИ и ОТМЕ Теа Звезди (ФОТО)

ЈЕЛИСАВЕТА ЈЕ ДОВЕЛА ТЕА У ЗВЕЗДУ: Ево шта су јој Делије урадиле у знак захвалности (ФОТО)

Веома лоше је наш млади тим почео најважнију утакмицу на шампионату. Немице су на самом старту дуела повеле са 8:0, а у седмом минуту имале чак 20 пеона предности – 23:3. Међутим, од тог тренутка српске репрезентативке су заиграле много борбеније и неупоредиво боље у фази одбране. Почела је да се топи предност ривалки која је после тројки Александре Мужевић и Вишње Стефановић у финишу првог полувремена износила подношљивих 32:25.

Велика борба водила се и у наставку утакмице. Иако их није служио шут из игре, као ни са линије слободних бацања, репрезентативке Србије нису одустајале. Није их поколебало пто су Немице и у наставку имале у пар наврата двоцифрену предност (40:30,48:37). Покушвале су на све начине да дођу до преокрета. Трачак наде указао се у 37. минуту кад је резултат смањен на 52:48. Међутим, до краја сусрета српске јуниорке нису успеле да поентирају, што су ривалке искористиле и серијом 6:0 привеле меч крају и резултатом 58:48 пласирале се у четвртфинале.

СРБИЈА У18: Дешић 2, Чорто, Зарић, Радојчин, Смаилбеговић 2, Стефановић 5, Деурић 13, Јовановић, Недељков 6, Мужевић 12, Ристић 6, Митровић 2.