ЕВРОЛИГА: Ефес у каналу, четврти пораз шампиона, Реал лако са Панатинаикосом (ФОТО)

15.10.2021. 23:00
KK Armani
KK Армани / Извор: Фото: Еуролеагуе

Комплетирано четврто коло.

Актуелни шампион Европе Ефес и даље не успева да дође до прошлосезонске форме пошто је доживео и четврти пораз у сезони од Арманија у Милану, док је Реал лако стигао до победе против Пантинаикоса у Мадриду у последње две утакмцие четвртог кола Евролиге.

ЕВРОЛИГА: Барселона поново после продужетка, Олимпијакос нанео четврти пораз Жалгирису (ФОТО)

ЕВРОЛИГА: Храбра Звезда без снаге на КРАЈУ меча у Москви

РАДОЊИЋ ОТВОРИО КАРТЕ: Ево шта је ПРЕСУДИЛО у Москви

Велика је мистерија шта се догађа са Ефесом. Шампион Европе је непрепознатљив на старту сезоне у Евролиги, а у Милану је доживео четврти пораз у исто толико кола од Арманија. Тим Ергина Атамана добро је одиграо прву четвртину, имао и предност, али је Армани преокренуо до полувремена. У наставку је домаћин одиграо одличну трећу четвртину и дошао до 14 поена предности и није дозволио Ефесу било какву шансу за повратак у меч и сада је са Барселоном остао једини непоражени тим после четири кола. Василије Кицић био је најефикаснији у истанбулском тиму са 17 поена, док је Шејн Ларкин постигао 13. Филип Петрушев постигао је 10 поена. Малколм Дилејни је предводио Армани са 16 поена, а 13 је додао Девон Хол.

Реал је у Мадриду питање победника решио већ у првој деоници коју је добио 30:18. Краљевски клуб је ту предност чувао током и друге четвртине, да би у последњој деоници само оверио тријумф. Тавреш је са 17 поена био најефикаснији у у Реалу, док је Абалде постигао поен мање. Код Панатинаикоса је Мејкон постигао 18 поена, а 12 је додао Папајанис. Немања Недовић је постигао само три поена.