ЕВРОКУП: Црно-бела РАПСОДИЈА у Пиониру, Партизан савладао Зенит на крилима ГРОБАРА (ФОТО)

09.10.2018. 21:53
Rade Zagorac
Раде Загорац / Извор: МН Press

Одлична игра изабраника Ненада Чанка.

Кошаркаши Партизана славили су у оквиру другог кола Еврокупа у дворани Александар Николић екипу Зенита из Санкт Петерсбурга 89:82 (21:22, 18:24, 26:19, 24:17) Црно-бели су били инфериорни током првог полувремна, да би у наставку на крилима Ленђела и Загорца потпуно преокренули ток меча и остварали важан тријумф у европском такмичењу.

ГРОБАРИ, СПРЕМИТЕ СЕ: Ево да ли ће Пионир бити ПУН против Зенита, Партизан спремио поклон за навијаче (ФОТО)

ТОШИЋ НА КОНТРОЛИ У НЕМАЧКОЈ, ВЕСТИ ЋЕ ЗАНИМАТИ ГРОБАРЕ: Ево када ће се Бамби вратити на терен (ФОТО)

Партизан је у меч против Зенита ушао са Пецарским на позицији четири, што и није баш уродило плодом. Црно-бели су имали проблема да у нападу дођу до лаких поена као и отворених позиција за шут споља, па су Руси одмах на старту стекли предност од 10:2. Идеја са Пецарским који је требао да рашири одбрану Зенита за продоре Пејџа, Загорца и Маринковића није добро прошао, па је Ненад Чанака морао да посегне за новим решењима. После тајм-аута средином прве деонице Партизан је за непун минут направио серију од 6:0 и вратио се у овај меч! Одличном одбраном на линији додавања, као и бек-дор комбинацијама у нападу, црно-бели су ухватили онај препознатљв ритам и подигли публику у Пиониру на ноге. Добром одбраном до краја првих десет минута Партизан је успео да ухвати прикључак и у другу деоницу уђе са резултатом 22:21 за руски тим.

Иако су тројком Маринковића црно-бели повели на старту друге деонице уследила је серија руског тима од 10:0 за нову максималну предност 26:34. Великих проблема Партизану у досадашњем делу меча правио је Рејнолдс, који је био нерешива енигма за изабранике Ненада Чанка. Грешкама у нападу Партизан је отварао прилике за лаке поене из контранапада гостујуће екипе. Зенит је суверено држао преност коју је стекао на старту друге четвртине, а црно-бели су били немоћни у том тренутку да преокрену ток меча. Велики број погрешних додавања узроковале су оваквој предности Руса, али и упркос таквом развоју ситуације на терену, домаћи тим је пред одлазак на велики одмор одмор дошао на минус три, 39:42! Коначан резултат после првих 20 минута гласио је 39:46 за екипу Зенита!

На крилима Џока Лендејла, Партизан је у друго полувреме ушао готово препорођен! Са две везане тројке из пик ен поп акције, високи Аустралијанац је запалио публику у дворани, која је додатно подигла агресивност спољне линије црно-белих у дефанзиви за педност од 52:51!

Натавили су црно-бели са агресивном одбраном, а до максималних плус шест - 61:55, водио их је Раде Загорац! Крилни играч је средином треће деонице играо као у трансу и са две везане тројке и неколико одличних продора још више подигао ниво игре домаћег тима! Зенит је имао проблема са шутем споља, што су изабраници Ненада Чанка на сјајан начин искористили и успели да наметну свој стил игре. Серијом 7:0 Зенит је поново дошао на минус један и на одмор пред последњи десет минута уђе са нерешеним резултатом 65:65!

У последњих десет  инута виђена је резултатска клацклаица.. Партизан је успевао да контролише игру и буде у благој предности. Крилни играч руског тима Јутоф правио је велике проблеме одбрани Партизана шутем споља, што је одржавало Зенит у игри. Комбиновао је Ненада Чанак у жељи да пронађе петорку која ће пронаћи онај агресиван ритам са почетка треће четвртине. Тројком Банђе Сија на три минута до краја црно-бели су дошли близу тријумфа! Са четири везана поена Ђорђа Гагића, Партизан је повео са плус седам у самом финишу... Стрпљивом игром на самом крају Партизан је славио и остварио први тријумф ове сезоне у Европи.

ПАРТИЗАН - ЗЕНИТ САНКТ ПЕТЕРСБУРГ 89:82 (21:22, 18:24, 26:19, 24:17)

ДВОРАНА: Александар Николић

СУДИЈЕ: Перез, Латишевс, Реноа.

Партизан: Пејџ 5, Си 12, Аранитовић, Маринковић 12, Гегић 1, Величковић, Пецарски 2, Гавриловић, Загорац 16, Лендејл 16, Гагић 12, Николић 11.

Зенит Санкт Петерсбург: Рејнолдс 16, Мекел 12, Десјатников, Трускин 5, Воронов 4, Симоновић 4, Панин 2, Јутоф 25, Скраб 14, Валијев.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.

Пратите нас и на Инстаграм профилу SrbijaDanas.com.