ЕВРОКУП: Тријумф Валенсије у ПРЕПУНОМ Пиониру! Црвено-бели у проблему око пласмана у ТОП 8 (ВИДЕО+ФОТО)

23.01.2019. 20:42
Stratos Perperoglu
Стратос Перпероглу / Извор: МН Press

Узбудљив меч.

Кошаркаши Валенсије победили су Црвену звезду у препуној дворани "Александар Николић" са 81:82 (17:21, 27:21, 14:22, 23:18) у оквиру групе "Г" ТОП 16 фазе Еврокупа. Виђен је сјајан меч који је обиловао великим бројем преокрета и мноштвом прелепих потеза. Најбољи у редовима Звезде био је Стратос Перпероглу, међутим, недовољно да се савлада шпански тим. Црвено-бели су сада у незавидној позицији око пласмана у ТОП 8 фазу, јер уколико Уникаха савлада екипу Лиможа, Звезда ће имати два тријумфа мање од прве две екипе у преостала два кола.

БИЋЕ ПАКЛЕНО: Погледајте АТМОСФЕРУ пред дуел са ВАЛЕНСИЈОМ! (ВИДЕО)

ЦРВЕНО-БЕЛИ У ПРОБЛЕМУ: Звезда ОСЛАБЉЕНА пред меч одлуке са Валенсијом! (ФОТО)

Центар гостију Бојан Дубљевић био је нерешива енигма за играче Звезде у прва четири минута прве деонице. Искористио је то што је спорији Цирбес био на њему, па је са две тројке на старту дуела донео свом тиму почетно вођство од 6:0. Наставио је Црногорац да доминира и са нова два поена али у рекету повисио предност Валенсије на 16:8.

Томић је одмах реаговао и у игру увео Мајкла Оџа у нади да ће он надокнади пропуст немачког центра у првој деоници... Црбено-бели су дошли до даха у финишу првог дела уласком Перпероглуа који је са две везане тројке вратио свој тим у живот па је резултат после првих десет минута гласио 21:17 у корист шпанског тима.

Изабраници Милана Томића успели су да пренесу енергију из финиша прве деонице у наставаку дуела и да тројком Берона поведу са 23:21! Чврста одбрана била је кључни детаљ у тим тренуцима меча, пошто гости никако нису могли да споје спољну и унутрашњом игру захваљујући агресивној одбрани домаћег тима у почетној фази напада шпанског тима.

Delije u Pioniru
Делије у Пиониру / Извор: Србија Данас

Искусни грчки кошаркаш Стратос Перпероглу још једном потврдио свој квалитет. Био је најбољи током првог полувремена, а својим луцидним потезима задавао је много главолбоље ценртима гостију. Погађала је Звезда споља и на тај начин диктирила темпо у првом полувремену чувајући предност коју је стекла 35:31. Изузетно динамично и занимљиво прво полувреме завршено је вођством црвено-белих 44:42 уз 18 кошева Стратоса Перпероглуа!

Иако су црвено-бели имали добар моментум током друге деонице, то се није видео на почетку другог полувремена. Гости су сјајним протрчавањем кроз рекет пробушили одрбану Звезде и са неколико лаких поена Абалдеа испод самог коша, повели са 58:48. Захваљујући бољој игри и чвршћој одбрани, Валенсија је трећи период игре решила у своју корист са 64:58.

Виђена је права резултатска клацкалица на старту последње деонице... Регланд се коначно пробудио, међутим, Валенсија је и даље чувала предност која је била у интервалу од два до шест поена предности. Перпероглу је вукао Звезду током целог меча, а у самом финишу прикључио се и резервиста Душан Ристић. Био је право освежење у рекету, а са неколико оганзивних скокова и поена запалио је Делије на трибинама. У последњих шест минута се ушло резултатом 71:71.

У лудој завршници Валенсија је успела да се одупре налетима Звезде и после велике неизвесности оствари четврти тријумф у групи "Г".

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ВАЛЕНСИЈА 81:82 (17:21, 27:21, 14:22, 23:18)

ДВОРАНА: Александар Николић (5.898 гледалаца)

СУДИЈЕ:  Могулкоч, Силва, Тепније

Црвена звезда: Регленд 10, Човић 13, Кешељ, Перпероглу 26, Давидовац 2, Фаје 6, Берон 6, Добрић 2, Ристић 6, Симанић 2, Цирбес 4, Оџо 4.

Валенсија: Гарсија, Абалде 9, Лабери 4, Дио 9, Ван Росом 7, В. Томас 11, Тоуби 9, Дубљевић 24, Мартинес, М. Томас 9, Састе, Дорнекамп.

ТАБЕЛА: Валеснија 4-0, Уникаха 2-1 (-1), Црвена Звезда 1-3, Лимож 0-3 (-1)

Погледајте слике Татјане Драговић, бивше жене Горана Иванишевића.