ЕВРОКУП: Бледи Партизан немоћан против расположеног Буржа (ФОТО)

28.10.2020. 22:18
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Трећи пораз црно-белих.

Кошаркаши Партизана претрпели су трећи пораз у А групи Еврокупа, а бољи од њих био је Бурж са 89:76 (22:19, 35:21, 17:18, 15:18) у мечу у којем су црно-бели током свих 40 минута били у потпуно подређеном положају. Гости су до славља дошли на крилима Пелоса и бившег играча Партизана Данила Анђушића.

ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ У ПАРТИЗАНОВОЈ ГРУПИ: Победа после ДРАМЕ У ПРОДУЖЕТКУ! Стижу у Београд са много самопоуздања (ВИДЕО)

БАРАНИ ШОКИРАНИ: Центар Морнара пао на допинг тесту! (ФОТО)

ПРОДАТА ЈЕДНА ОД НАЈУСПЕШНИЈИХ ФРАНШИЗА У НБА: Јута добила новог власника за 1,66 милијарди долара

Од старта је Бурж показао да га не треба олако схватити вођством од 5:0, а затим и 10:2, да би гости већ у првој деоници стигли и до прве двоцифрене предности 16:6. Ипак, уследила је серија црно-бели 10-2, па је Партизан пришао на 18:6, да би на крају прве деомнице минус екипе Владе Шћепановића био три поена (22:19). Боље су гости отворили и другу деоницу и после минут и по стигли до 28:21, да би потом константно одржавали од шест до осам поена предности захваљујући доброј одбрани, али и решењима у нападу на које Партизан није имао одговор. Средином друге четвртине поново су гости стигли до двоцифрене предности, а три минута пре полувремена и до максималних 49:33 после тројке Анђушића. Испоставило се да може Бурж и боље од тога па су са четири узастопна поена Анђушића гости стигли до нестварних 19 поена предности (57:38), што је Гордић поенима у последњој секуни првог полувремена успео да смањи.

Нешто боље је Партизан ушао у друго полувреме у односу на госте и са четири везана поена успео да приђе на 57:44. Пуна два минута су гости били без поена, а пост је прекинуо Андђушић са линије за слободна бацања. Уследила је и тројка Анђушића, као и поени Пелоса са слободних бацањ и у 24. минуту је Бурж водио са 20 поена разлике (64:44). Успео је Партизан да живне пошто су тројке везали Пејџ и Милер-Мекинтајер и уз поене Гордића црно-бели праве серију 8-1 и смањују на 65:42 у 27. минуту. Сав труд су црно-бели просули пошто је Анђушић за непуних 40 секунди везао пет поена и вратио поново Бурж на 18 поена ралике (70:52), а пред последњу четвртину црно-бели су и даље били у двоцифреном заостатку (74:58).

Четврту деоницу је боље отворио Партизан, до ксу гости прокоцкали неколико напада, али црно-бели нису у потпуности искористили ту прилику пошто су постигли само четири поена и смањили на 74:62. Анђушић је још једном погодио, да би затим Пејџ тројком приближио Партизан на 76:65, да би гости добили једно бацање пошто је Владо Шћепановић због приговора добио техничку грешку, а Анђушић поново био прецизан. Неуспешно су црно-бели покушавали да се врате у меч, иако су почели много лакше да решавају нападе, али је проблем била одбрана јер су гости и даље релативно лако поентирали и константно били у предност од 12 до 14 поена разлике. Све је било решено два минута пре краја када је Пелос ухватио скок у нападу и затим погодио зицер за 87:71 и тада је било јасно да ће Бурж остварити тријумф

ПАРТИЗАН - БУРЖ 76:89 (19:22, 21:35, 18:17, 18:15)

ДВОРАНА: Ранко Жеравица.

СУДИЈЕ: Коромилас, Амбросов, Искуде.

ПАРТИЗАН: Мика 12, Милер-Мекинтајер 10, Загорац 6, Пејџ 14, Дангубић 6, Гордић 15, С. Јанковић, Ангола, Величковић, Н. Јанковић 2, Томас 6, Трифуновић 5.

БУРЖ: Ален 4, Бентиез 2, Корби 5, Рајт 6, Ашћерић, Пелос 28, Пикок 8, Дери-Сање, Скраб 3, Омић 10, Давл-Браке, Анђушић 23.

Погледајте како изгледа позната навијачица Милана Клаудија Романи.

УЧИТЕ ОД НАЈБОЉИХ: БРАНКО ЛАЗИЋ открива НЕВЕРОВАТНЕ кошаркашке трикове