ЕВРОКУП: Касно буђење Партизана, Монако славио у Београду

15.01.2019. 20:37
Rade Zagorac
Раде Загорац / Извор: МН Press

Гости славили у пуној дворани "Александар Николић".

Кошаркаши Партизана поражени су од Монака резултатом 72:68 (21:13, 19:13, 14:12, 18:30) у трећем колу Е групе Топ 16 фазе Еврокупа. Црно-бели су подбацили у дуелу у већем делу меча са тимом који је недавно у првом кругу овог такмичења савладао у Београду и Црвену звезду. Екипа Андрее Тринкијерија имаће сада тежак задатак да избори једно од прва два места у групи које води у нокаут фазу европског такмичења.

ПОЗНАТЕ ЦЕНЕ ФУДБАЛЕРА ЗВЕЗДЕ И ПАРТИЗАНА: Ево колика је РАЗЛИКА између ВЕЧИТИХ (ФОТО)

ТУЧА У ФУЛАМУ: Француз НАСРНУО на Митровића! Србин га ХВАТАО за гушу! Ранијери ОДЛУЧИО ко лети из клуба (ФОТО)

Партизан је за разлику од дуела са Албом у меч са Монаком ушао нервозније и са одређеном дозом императива победе, што је црно-белима одсекло крила током прве деонице. Велики број изгубљених лопти и нетачних додавања домаће екипе отвориле су простор гостима, што су они зналачки искористили и решили првих десет минута 21:13.

У наставку утакмице виђена је идентична слика као током првих десет минута. Лоша организација и селекција шута били су кобни по игру изабраника Андрее Тринкијерија.

Црно-бели су у првом полувремену шутирали 2-15, што је један од главних параметара лоше игре Партизана. Недостајао је и скок, пошто је заграђивање коша био страни појам за центре Партизана. На крају, пред одлазак на одмор, резултат је гласио 40:26 за госте.

Утакмица је резултатски практично решена на полувремену, а када су црно-бели у последној деоници покушавали да ухвате корак са гостима, на сцену су ступале судије Рижик, Виклички и Балак и у неколико стуација оштетиле домаћина. Црно-бели су одлично шутирали тројке у финишу меча, а после "бомбе" Сија Партизан се приближио на 69:64 на мање од два минута до краја. Српски тим није, међутим, имао снаге за преокрет и Монако је стигао до другог тријумфа у Топ 16 фази Еврокупа.