ЕВРОКУП: Лош почетак меча дошао главе Партизану у Турској, шести везани пораз црно-белих (ФОТО)

31.10.2018. 19:59
KK Partizan, Novica Veličković, Stefan Janković
KK Партизан, Новица Величковић, Стефан Јанковић / Извор: МН Press

Отежан пут ка ТОП 16 фази.

Кошаркаши Партизана доживели су и шести везани пораз у свим такмичењима. Црно-бели су изгубили у Турској од Турк Телеком са 77:72 (28:14, 18:18, 16:20, 15:20), у оквиру петог кола Еврокупа и на тај начин умањили шансе за пласман у ТОП 16 фазу овог такмичењима.

БОМБА! Партизан ДОВОДИ два велика појачања! (ФОТО)

ПОЗНАТИ СВИ ДЕТАЉИ: Ево на колико је Тринкијери потписао уговор и колико ће ЗАРАЂИВАТИ у Партизану (ФОТО)

Победник је већ био позант после првих десет минута, пошто је домаћи тим решио прву ндеоницу са 28:14! Био је то још један увод у нову лошу игру кошаркаша Партизана и шести везани пораз.  Црно-беле је на овом мечу предводио Александар Матовић, као принундна замена за надолазећег Андреуу Тринкијерија, који је веома близу месту шефа стручног штаба.

У другој деоници домаћи тим је наставио са добром игром, па је у једном тренутку имао предност и преко 20 поена предности... На крају првог полувремена резултат је гласио 46:32.

Партизан је успео да се тргне у наставку меча и у једном тренутку дође и на минус 10, што је било знатно боље, у односу на лош старт меча. Домаћи тим је успевао да одржи висок темпо на овом мечу и у задњих десет минута уђе са резултатом 62:52! Оно што је било занимљиво на овом мечу свакако је чињеница да су црно-бели само у првој деоници били лошији од противника, а да су у наредне две били успешнији. Међутим, лош почетка је поново био кобан по Партизан, што је и одредило будући ток меча.

Партизан је наставио са добром игром и у четвртој четвртини, али је лош почетак утакмице додатно отежао црно-белима посао на овом мечу. Изабраници Аце Матовића држали су прикључак са турском екипом, међутим, нису имали снаге за потпуни преокрет. Турк Телеком је решио омеч у своју корист, док је Партизан забележио и шести везани пораз.

ТУРК ТЕЛЕКОМ - ПАРТИЗАН 77:72 (28:14, 18:18, 16:20, 15:20)

ДВОРАНА: Анкара Спор

СУДИЈА: Балак, Алијага, Бисанг

Турк Телеком: Ландесберг, Рединг, Аким, Сосирма, Арслан, Пекер, Ћетин, Турен, Јилдирим, Габријел, Кембел, Штимац.

Партизан: Пејџ, Си, Маринковић, Гегић, Величковић, Пецарски, Браун, Загорац, Јанковић, Лендејл, Гагић, Николић.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.