ЕВРОКУП: Милер промашио победу Партизана (ФОТО)

19.12.2017. 21:50
Patrik Miler
Патрик Милер / Извор: МН Press

Меч деветог кола Еврокупа.

У мечу без резултатског значаја кошаркаши Партизана изгубили су од Лиможа (98:101) у деветом колу Еврокупа. Пред скоро празном халом "Александар Николић" црно-бели тако нису успели да упишу први тријумф на домаћем терену у овом такмичењу.

ВИШАК У КЛУБУ: Партизанова жеља све ближа црно-белима (ФОТО)

НИГЕРИЈЦИ ПИШУ: Партизан и Јанг бојс желе везисту из Португалије (ФОТО)

Црно-бели су добро почели меч у нападу, али је у одбрани шкрипало као у претходним утакмицама. Чим је Партизан појачао игру у дефанзиву, било је боље и у нападу.

Тако на крилима Вилијамс Госа и шута за три поена црно-бели су стигли и до девет поена предности. Међутим, француски клуб је узвратио серијом. Ипак успели су пулени тренера Ненада Чанка да одбране тај налет и са девет поена вишка заврше прво полувреме.

У трећој четвртини црно-бели су поново захваљујући Вилијамс Госу имали и десет поена предности (64:54), али су у финишу тог дела игре грешкама су омогућили ривалу да се врати. То је највише искористио Гибсон, који је са пет везаних поена донео изједначење (73:73). А после тројке Андрића са једна, а Хауарда са друге у последњу деоницу се ушло са нерешеним резултатом (76:76).

У последњој деоници игре захваљујући шуту за три поена, гости су потпуно преокренули резултат. Чак су и повели пет поена разлика (84:79). Ипак црно-бели се нису предавали. Тачније Американци Најџел Вилијамс Гос и Патрик Милер су вратили Партизан у живот, па се у последњих два минута ушло са нерешеним резултатом (88:88).

После тога Милер је прво страховито закуцао, а Вилијамс Гос погодио шут за три поена. Међутим, поново су гости опробаним оружјем, шутом за три поена вратили у утакмицу и тридесетак секунди пре крај меча повели (99:96). После поена Вилијамс Госа са линије слободних бацање, Партизан је пришао само на поена заостатка. Гости су следећем нападу направили фаул, а Милер је у следећем нападу у последњим секундама игре промашио зицер за победу. Гости су после тога поенима потврдили тријумф.

Црно-бели у последње колу гостују Локомотиви.

ПАРТИЗАН - ЛИМОЖ: 98:101

ДВОРАНА: „Александар Николић”.

ГЛЕДАЛАЦА: 700.

СУДИЈЕ: Мигуел Перез Перез (Шпанија), Петри Мантила (Финска) и Артурас Сукис (Литванија).

ПАРТИЗАН: Милер 26, Вилијамс-Гос 28, Тадић, Аранитовић 5, Јовановић, Маринковић, Танасковић 5, Величковић, Пецарски 8, Андрић 8, Стевановић, Шалић 18.

ЛИМОЖ: Џојс 8, Базиле, Лидека 10, Жаите 9, Хајс 22, Моренси 4, Гибсон 7, Картер 17, Хауард 3, Бутеј 21.

РЕЗУЛТАТИ 9. КОЛА ГРУПЕ Ц

УТОРАК

Партизан - Лимож 98:101

СРЕДА

Лијетувос Ритас - Алба 18.00
Билбао - Локомотива Кубањ 20.30

ТАБЕЛА: Локомотива 8-0, Алба 5-3, Лимож 5-4, Лијетувос Ритас 4-4, Билбао 2-6, Партизан 1-8.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.