ЕВРОКУП: Партизан "НА МИШИЋЕ" извојевао ВАЖНУ победу

17.11.2020. 22:13
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Одлична утакмица, штета што није било публике.

Кошаркаши Партизана савладали су Уникс у врло важној утакмици Еврокупа са 89:86 (20:26, 20:13, 23:21, 26:26). Изабраници Саша Филиповског сада имају 3-3, док Руси имају исти број пораза уз једну победу више.

"РЕВОЛВЕРАШКИ" ОБРАЧУН У МОСКВИ: Били Берон РАФАЛОМ одговорио НЕЗАУСТАВЉИВОМ Шведу! На крају... (ВИДЕО)

ТУГА У КРАГУЈЕВЦУ: Преминуо КОШАРКАШ Радничког и освајач СВЕТСКЕ медаље

ПРШТАЛО У СРПСКОМ ДЕРБИЈУ: Драма у мечу Мицића и Лучића - последња 4 поена су ОДЛУЧИЛА (ВИДЕО)

Прва четвртина завршена је резултатом 26:20 за Уникс, а интересантно је да Партизан ниједног момента није водио. Било је 2:2 и 4:4, а све остало време су Руси били у предности.

Партизан је први пут повео са 33:32 на пет минута и десет секунди пре краја полувремена, а и на одмор се отишло са поеном предности за црно-беле (40:39).

У трећој деоници су се смењивали тимови у вођству, али Партизан је серијом од 6:0 стигао до 63:55. Ипак, тада Руси постижу пет поена и у последњу четвртину се улази резултатом 63:60. Наставили су кошаркаши Уникса серију и стигли чак до вођства од 64:63, а онда је кренула клацкалица.

На два минута пре краја Пејџ је тројком довео црно-беле у вођство 81:78, а у следећем нападу је опет погодио за три поена (84:80).

Милер Мекинтајер је промашио 15 секунди пре краја при резултату 86:85 за Партизан, али Рашон Томас је узео лопту, а Мекинтајер је куцањем испарвио своју грешку и подигао на три поена разлике. Морган је погосдио само једно бацање и пред последњих седам секунди српски тим је имао два поена предности.

Лопту је узео Маркус Пејџ, али погађа само једно бацање. Руси нису пуцала и све је било готово.

Најефикаснији код Партизана био је Маркус Пејџ са 25, док је 15 дао Коди Милер Мекинтајер. Код Руса Канан је постигао 19, а Браун 16.

Партизан – Уникс 89:86 (20:26, 20:13, 23:21, 26:26)

Дворана: "Ранко Жеравица"

Судије: Христодулу, Перанди, Константиновс.

ПАРТИЗАН: Милер-Мекинтајер 15, Загорац 14, Пејџ 25, Дангубић 8, Гордић, С. Јанковић, Ангола, Величковић 5, Н. Јанковић 6, Томас 8, Трифуновић 3, Мозли 5.

УНИКС: Браун 16, Антипов, Кенан 19, Жбанов, Волтерс 1, Вајт 8, Сергејев, Клименко, Узински 6, Смит 14, Морган 12, Колесников 10.