ЕВРОКУП: Рапсодија у пуном Пиониру, Звезда прегазила Галатасарај (ФОТО)

30.10.2018. 20:48
Bili Beron
Били Берон / Извор: МН Press

Рутинска победа црвено-белих.

Кошаркаши Црвене звезде убедљиво су савладали пред пуном двораном ''Александар Николић'' екипу Галатасараја у петом колу А групе Еврокупа са 87:57 (26:13, 18:13, 25:21, 18:10) и тако дошли до четврте победе у овом такмичењу. Црвено-бели су одиграли одличан меч, а до победе су Звезду предводили Џо Регланд са 18 и Били Берон са 16 поена.

Почетак меча није био обећавајућ пошто обе екипе нису искористиле неколимо првих напада, а Маик Цирбес је промашио и закуцавање. Гости су успели да дођу до вођства од 3:2, али је веома брзо Звезда преузела конце игре у своје руке. Галатасарај је успео да буде егал до половин прве четвртине, али је убрзо своју другу тројку погодио Били Берон, а Звзеда повела 17:11 и почела да ствара озбиљнију предност. Гости су постигли још само два поена у последњих два и по минута прве четвртине па су црвено-бели на првом малом одмору имали двоцифрену предност 26:13. Звезда је мало спорије почела другуг четвртину и постигла свега два поена за три и по минута, али гости из Истанбула нису то искористили. Са друге стрнае Перпероглу је постигао тројку, прикључио се Регланд и уз Берона који је у једном тренуку тројке шутирао 4-4, на полувремену су црвено-бели имали великих 18 поена предности (44:26).

Још једном је Звезда имала период без поена, овог пута два минута треће четвртине, али Галатасарај то није умео да искористи. Играчи Милана Томића нису имали таквих проблема пошто су погађали из готово свих позиција, а предност је константно расла. После одличне одбране и контре Фаје је закуцао, а вођство Звезде износило 25 поена (65:40) три минута пре краја треће деонице. Домаћин је у потпуности све држао под контролом, а Галатасарај је остао на преко 20 поена заостатка пред четврту деоницу.

Последњих 10 минута били су формланост за екипу Милана Томића. Ипак, опуштања није било, а ношени подршком са трибина момци у црвено-белим дресовима одиграли су озбиљно, рутински су привели меч крају и остварили убедљив тријумф.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ГАЛАТАСАРАЈ 87:57 (26:13, 18:13, 25:21, 18:10)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Хименез, Контас, Вилијус.

ГЛЕДАЛАЦА: 6.000

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Регланд 18, Раданов 2, Човић 5, Перпероглу 5, Лазић, Фаје 12, Берон 16, Добрић, Ристић, Симанић 2, Цирбес 15, Оџо 9.

ГАЛАТАСАРАЈ: Вебстер 16, Херисон 6, Арапаовић 5, Гокалп, Хејс 5, Коркмаз 3, Арар 4, Ердениз 2, Цинко 2, Клобучар, Аугусте 14, Коксал.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.