ПАРТИЗАН БЕЗ ЕНЕРГИЈЕ У АНКАРИ: Убедљив тријумф Турк Телекома

25.01.2022. 17:20
KK Turk Telekom
KK Турк Телеком / Извор: Фото: eurocupbasketball

Црно-бели доживели трећи пораз у Еврокупу.

Кошаркаши Партизана нису успели да остану непоражени у Анкари. Турк Телеком славио је убедљив тријумф у 11. колу А групе Еврокупа са 85:71 (21:18, 22:14, 17:14, 25:25) и остварио шесту победу у такмичењу, док су црно-бели претрпели трећи пораз.

МЕРИДИАН ДАЈЕ НАЈВЕЋЕ КВОТЕ НА ПЛАНЕТИ: Обала Слоноваче 2.20, Андерлехт 1.60, Бразил 2.35

НЕЗАПАМЋЕНО: Партизану против турског тима суде турске судије

СТИГЛИ У ЦИК ЗОРЕ: Партизан после вишечасовног пута коначно у Анкари (ФОТО)

Осим прве четвртине све остало ће желети играчи Партизана што пре да забораве из меча против Турк Телекома. Тим Жељка Обрадовића само је у првих 10 минута играо егал са расположеним домаћином који је далеко од тима који је у Београду доживео убедљив пораз. Смењивали су се тимови у вођству током првих пет минута меча, да би домаћин преузео контролу у завршници и стекао три поена предности на крају прве четвртине. Турк Телеком је одлично отворио другу деоницу мини серијом 5-0 и доша одо вођства 26:18, да би у 15. минуту домаћин стекао и прву двоцифрену предност 33:22. Од тог тренутка Партизан је константно био у заостатку, мада је у пар наврата успео да се спусти на испод 10 поена заостатка, али је домаћин на полувремену ипак води 11 разлике.

Наставак није донео промену. Турк Телеком је контролисао дешавања на терену, док је црно-белима недостајало енергије као да је путешествије до Анкаре оставило велики траг на тиму Жељка Обрадовића. Домаћин је био добар у шуту за три поена па је у 27. минуту стигао и до 15 поена предности 53:38. На другој страни су се црно-бели, тачније Матијас Лесор мучио са слободним бацањима и на тај начин пропустио много прилика за лаке поене. У последњу деоницу је Партизан ушао са минус 14, да би после само једног минута домаћин стекао највећу предност на мечу 65:46. Црно-бели су и даље покушавали да се врате, Мур је погодио пар тројки, али је на другој страни као по правилу стизао одговор, док је Лесор наставио да промашује бацања. Врменеа је било све мање, а Турк Телеком је мирно привео меч крају и стигао до заслужене победе.

ТУРК ТЕЛЕКОМ - ПАРТИЗАН 85:71 (21:18, 22:14, 17:14, 25:25)

ДВОРАНА: Анкара спор.

СУДИЈЕ: Могулкоч, Челик, Бубер.

ГЛЕДАЛАЦА: 4.741.

ТУРК ТЕЛЕКОМ: Перез 5, Клемонс 20, Гуласлан 2, Гејик 5, Демир 2, Елис 8, Докинс 8, Џонсон 15, Енгиндениз, Терел 15, Огуз 5, Гозенели.

ПАРТИЗАН: Пантер 14, Куруц, Ледеј 10, Загорац, Аврамовић 10, Копривица 2, Смаилагић 4, Мур 15, Глас, Лесор 14, Трифуновић, Мадар 2.

Кошаркаши Партизана од 18 часова у Анкари гостују екипу Турк Телеком у 11. колу А групе Еврокупа. Црно-бели су после много перипетија тек јутрос стигли у Анкару што им је прилично закомпиковало ситуацију пред меч.

Тим Жељка Обраодивћа допутовао је у Анкару са статусом фаворита као другопласирани тим у групи са скором од осам победа и два пораза. Партизан има исти учинак као и првопласирани Хувентуд, али је шпански представник на првом месту због боље кош разлике. Турк Телеком је тренутно на седмој позицији са по пет победа и пораза.

У мечу који је одигран крајем октобра у Београду Партизан је остварио убедљиву победу 85:59, а црно-бели у последњих пет мечева имају четири победе, док су претрпели изненађујући пораз од Меге у АБА лиги. На другој страни Турк Телеком је у последњих пет утакмица претрпео три пораза, а изгубио је и претходна два меча у Еврокупу.

40. минут
Турк Телеком остварио је убедљиву победу против Партизана 85:71.
38. минут
Одржава домаћин предност и све је ближи победи 80:67.
35. минут
Успео је Партизан да везе девет поена, али је Турк Телеком поново погодио тројку и води 75:61.
33. минут
Турк Телеком постиже 10. тројку на мечу и води 68:50.
31. минут
Мини серија Турк Телеком 5-0 после које домаћини имају великих 19 поена предности 65:46, а Обрадовић реагује тајм-аутом.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине, Партизан је у тешкој ситуацији пошто Турк Телеком води 60:46.
29. минут
Мур погађа тројку и приближава црно-беле на 55:45.
27. минут
После поена из контре Турк Телеком има максималних 15 поена предности 53:38.
25. минут
Поново се домаћин враћа на највећу предност 49:36.
22. минут
Боље почиње Партизан друго полувреме, 45:36.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена, Турк Телеком има двоцифрену предност 43:32.
19. минут
Нова максимална предност за Турк Телеком 40:27.
18. минут
Успео је Партизан да смањи предност домаћина, али Клемонс новом тројком враћа Турк Телеком на двоцифрено вођство 38:27 и Обрадовић реагује тајм-аутом.
15. минут
Први пут двоцифрена предност за Турк Телеком 33:22.
11. минут
Брза минис серије домаћина 5-0 за максимално вођство 26:18 и Обрадовић одмах тражи тајм-аут.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине, Турк Телеком води 21:18.
9. минут
Домаћин је успео да стигне до прве осетније предности 19:14.
7. минут
Пантер погађа тројку, али одмах узвраћа Клемонс и Турк Телеком поново води 14:12.