ЕВРОЛИГА: Басконија се не предаје, Фенербахче мора да игра четврту утакмицу (ФОТО)

24.04.2018. 23:11
KK Fenerbahče
KK Фенербахче / Извор: Профимедиа

Шпанци успели да савладају браниоца титуле.

Кошаркаши Басконије избегли су чишћење у четвртфиналној серији пошто су савладали Фенербахче у Шпанији са 88:83 (19:20, 28:18, 20:28, 21:17) и тако смањили на 2:1 у серији.

ЕВРОЛИГА: Жалгирис на победу од Београда (ФОТО)

АЛИМПИЈЕВИЋ РАЗОЧАРАН: Нисмо показали да желимо победу (ФОТО)

После изједначене игре у првој четвртини, Басконија се разгоропадила у другој деоници и обезбедила на полувремену девет поена предности. Тим Жељка Обрадовића успео је да се потпуно врати у трећој деоници и пред последњих 10 минута приђе на 67:66. Ипак Басконија је серијом 15-0 успела да обезбеди себи мирну завршницу меча и победу.

Бобуа је са 21 поеном био најефикаснији у Басконији, док су по 12 постигли Војтман и Пурије. У Фенербахчеу је Јан Весли са 17 поена био најбољи, док је Слукас додао 14. Марко Гудурић је постигао 12 поена шутирају ћи тројке 4/5, док је Никола Калинић дао два поена.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.