ЕВРОЛИГА: Будућност издоминирала у последњој четвртини, али ипак ПОРАЖЕНА (ВИДЕО+ФОТО)

14.12.2018. 22:59
KK Budućnost
KK Будућност / Извор: Фото: АБА лига

Нису успели да надоместе 30 минута лоше игре.

Вечерашњим утакмицама комплетирано је 12. коло Евролиге, а победе су однеле све домаће екипе. Кошаркаши Будућности су поражени на гостовању Гран Канарији резултатом 95:85 (26:20, 30:14, 26:23, 13:28). Бајерн и Жалгирис су у Минхену одиграли неизвесну завршницу у којој су се боље снашли Баварци и славили су 88:84 (18:12, 28:26, 17:23, 25:23). Панатинаикос је у Атини тријумфовао над Дарушафаком резултатом 75:67 (22:16, 21:16, 14:21, 18:14).

ЗБОГ СНЕЖНИХ ПАДАВИНА: Звезда одрадила НЕОБИЧАН тренинг! (ВИДЕО)

ЕВРОПСКИ ВЕЛИКАНИ ДОЛАЗЕ ПО НАЈБОЉЕГ: Тешко ће Звезда сачувати везисту (ФОТО)

Шампион АБА лиге је одиграо јако лоших 30 минута, али је онда уследила фантастична последња четвртина. Ипак, ни серија 15:0, којом су пришли на шест поена заостатка минут и по пре краја није била довољна за потпуни преокрет. Најефикаснији у екипи Гран Канарије је био Ериксон са 15,а пратили су га Балвин са 13, Радичевић и Рабазеда по 12. Код Црногораца су се истакли Ерл Џексон са 15, Омић са 12, Гордић и Поповић са по 10 поена.

Дерик Вилијамс је био најзаслужнији за победу екипе Дејана Радоњића над Жалгирисом. Американац је меч завршио са 27 поена и седам скокова, а Стефан Јовић, Владимир Лучић и Нихад Ђедовић су постигли по 11 поена. Немања Дангубић је тријумфу Бавараца допринео са два поена. У пораженој екипи најефикаснији је био Брендон Дејвис са 21 поеном, два мање је постигао Лео Вестерман. Двоцифрени су били и Ерон Вајт са 12 и Артурас Милакнис са десет поена.

Најефикаснији у победи Панатинаикоса над Дарушафаком је био Константинос Митоглу са 20 поена, а пратили су га Џејмс Гист са 15, Кит Ленгфорд са 12 и Ник Калатес са десет поена. Бољи од осталих у пораженом саставу је био Тони Даглас са 15 поена, а двоцифрени су били и Реј Мекалум са 11, односно Мајкл Ерик и Маркел Браун са по десет поена.