ЕВРОЛИГА: ЦСКА разбијао Фенер, а онда су Весели и Гудурић рекли ДОСТА. Милутинов терорисао Барселону (ФОТО)

18.12.2018. 22:49
Jan Veseli i Marko Gudurić
Јан Весели и Марко Гудурић / Извор: Профимедиа

Одиграна су четири меча у најјачем европском такмичењу.

Сјајан меч одиграли су у Истанбулу Фенербахче и ЦСКА, а гости из Москве и те камко имају за чим да жале. Ни 18 поена предности у финишу првог полувремена није било довољно Армији за тријумф, пошто је Фенер ношен подршком навијача и сјајним партијама Јана Веселог и Марка Гудрића серијом 19-0 стигао до прекорета у другом полувремену и победе у узбудљивој завршници. Весели је одиграо фантастичан меч са дабл-дабл учинком од 19 поена и 10 скокова, док је Гудурић додао 15 без промашаја за три поена (3/3). Веома добар је био и Никола Калинић са 10 поена. Вил Клајбурн постигао је 17 поена за ЦСКА, док је 12 додао Кори Хигинс.

Олимпијакос је успео да тријуфмује у гостима и нанесе Барселони Светислава Пешића четврт иузастопни пораз у Европлиги. Каталонци се очигледно налази у кризи, а Пирејци су је додатно продубили. Блауграна није имала решење за фантастичног Николу Милутинова који је терорисао противничке центре и меч завршио са дабл-дабл учинком од 18 поена и 14 скокова уз индекс корисности од 36. Српском центру помогао је Василис Спанулис са 14 поена. У Барселони једини расположени за игру били Клавер са 13 и Ориола са 10 поена.

Ефес се поигравао  уИстанбулу против Будућности и остварио веома убедљиву победу. Домаћин је после прве четвртине имао девет поена предности, док је меч дефинитивно преломљен у трећој четвртини коју је Ефес добио са 20 поена разлике. Ефес јде предводио Беуба са 22 поена, до кје 17 постигао Мотум Василије Мицић постигао је седам поена. Ерл Кларк са 21 и Коти Кларк са 12 поена били су најефикаснији у Будућности.

Гран Канарија не свом терену доживела још један пораз, а бољи од њих је била Басконија, која је под вођством новог тренера Велимира Перасовића наставила са добрим играма, за разлику од старта Евролиге.

Реал Мадрид - Панатинаикос (21)

ТАБЕЛА: Фенербахче 12-1, Реал Мадрид 10-2, ЦСКА 10-3, Ефес 9-4, Олимпијакос 8-5, Панатинаикос 6-6, Армани 6-6, Бајерн 6-6, Барселона 6-7, Жалгирис 5-7, Басконија 6-7, Гран Канарија 5-8, Химки 4-8, Макаби Тел Авив 3-9, Будућност 3-10, Дарушафака 1-11.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.