ЕВРОЛИГА: Драма у Русији, ЛУДИЛО у Минхену! Тринкијери ПАО тројком 7 секунди пре краја (ВИДЕО)

02.10.2020. 21:05
Andrea Trinkijeri
Андреа Тринкијери / Извор: Профимедиа

Неизвесно до краја.

Кошаркаши Панатинаикоса победили су Химки на првом гостовању у новом циклусу Евролиге резултатом 78:76 (по четвртинама 17:24, 22:17, 23:18, 14:19).

Како да уштедиш за iPhone 11 Про?

ЕВРОЛИГА: Сензација већ на старту, сјајни Мицић и одлична Барса (ФОТО)

АБА ЛИГА: Пантери сигурни против Пирморске

Почетак није обећавао по Химки. Домаћин је само на старту меча имао вођство (5:3), да би од тог тренутка Панатинаикос преузео доминацију и затрпавао кош руског тима. Зелени су деловали фуриозно и у финишу прве деонице стигли до највеће предности у целом мечу (24:11).

Кренули су Руси на све или ништа и то им се исплатило у другом периоду. Сјајном серијом, Химки је стигао до изједначења (33:33) и вратио потпуну неизвесност у дуел. После тога, ниједна екипа није успела да се "одлепи" на више од шест разлике.

Не одступајући од игре која им је донела изједначење, Химки је наставио и у трећој четвртини. Тим из Атине је успео да поново дође до пет поена вишка (46:51), али су домаћи појачали у финишу овог периода и серијом 16:5 у финишу исте стигли до преокрета и вођства од 62:56!

Тесно је било до самог краја, Папапетру се разиграо у последњих 10 минута, након његових поена у финиши састав из Атине долази до преокрета. Фостер са линије пенала доноси и пет поена вишка гостима на 30ак секунди до краја, али Бертанс брзом тројком враћа Химки у игру. Ипак, до краја није било промене резултата, победа Панатинаикоса.

Зелене је до првог тријумфа предводио Јанис Папатреу са 16 поена, Митоглу је дао 12 кошева, Бентил 11, а Бохоридис и Фостер по 10 поена. Српског репрезентативца Немању Недовића није хтео шут, дао је седам поена, уз четири асистенције.

Код пораженог тима, Девин Букер је предњачио са 15 кошева, Даирис Бертанс је убацио 14, Мики је додао 12, док је двоцифрен био и Зајцев са 11 поена.

Ако је у Подмосковљу било неизвесно, у Минхену је владало - лудило! Бајерн је тек после продужетка поражен од Милана 79:81 (80:80), а јунак меча био је Шевон Шилдс.

Американац је седам секунди пре краја погодио тројку преко руке ривала, при вођству Бавараца 79:78 и донео тријумф италијанском тиму на отварању евролигашке сезоне.

Андреа Тринкијери није успео да дебитује победом на клупи немачког гиганта, у коме је најефикаснији Вејн Болдвин са 18 поена, по 14 су додали Нихад Ђедовић и Рејнолдс, док је српски репрезентативац Владимир Лучић постигао 12 кошева, уз пет скокова.

Армани су до успеха водили Малколм Дилејн са 17 и Кајл Хајнс са 16 поена, док су по девет кошева дали Серхио Родригез и херој Шилдс.

Иако је остала без најбољег играча Шенгелије (појачао ЦСКА), Басконија је на премијери изненадила Реал 76:63. На крилима Пјерија Хенрија који је постигао 23 поена и био најбољи појединац меча, домаћин је савладао Мадриђане.

Уз раме Хенрију, били су Алек Петерс са 18, односно, Вилдоза и Гидраитис са по 12 кошева. Код Реала, једина светла тачка био је Кампацо са 17 поена, двоцифрени су били Керол и Таварес са по 10 кошева, остали далеко испод нивоа.