ЕВРОЛИГА: Фенербахче убедљив против уморне Звезде (ВИДЕО+ФОТО)

19.12.2017. 20:51
KK Crvena zvezda, Dejan Davidovac
KK Црвена звезда, Дејан Давидовац / Извор: МН Press

Меч 13. кола.

Бранилац трофеја Евролиге Фенербахче убедљиво је савладао Црвену звезду (82:56) у мечу 13. кола елитног такмичења и нанео јој први пораз после три везане победе. Изабраници Душана Алимпијевића су одлично отворили меч и били равноправан ривал до средине друге четвртине, али су домаћини затим искористили умор играча Звезде (трећи меч у пет дана) и рутински привели меч крају.

ЗВЕЗДА НА ПОТЕЗУ: Олимпијакос хоће Милојевића!

ВИШАК У КЛУБУ: Партизанова жеља све ближа црно-белима (ФОТО)

Звезда је одлично отворила меч у Истанбулу. Изабраници Душана Алимпијевића су повели 9:4 и тако натерали тренера Фенербахчеа да у игру пошаље Јана Веселог и Луиђија Датомеа који неочекивано нису почели у стартној петорци. Уласком њих двојице домаћин је преузео контролу над утакмицом и серијом 10:0 прешао у вођство. Звезда је успела да се поново врати, захваљујући сјајној роли Огњена Добрића, и чак поведе 28:25, али од тог тренутка је кренула серија домаћина који је на полувремену имао плус осам (41:33). Весели (10) и Датоме (осам) су предводили преокрет Фенера у првом делу игре. Марко Гудурић је постигао шест поена, док се Никола Калинић на повратку у тим није уписао у стрелце иако је играо 13 минута.

ТУРЦИ ГА НИСУ ЗАБОРАВИЛИ: Антић дочекан овацијама у Истанбулу (ВИДЕО ФОТО)

ЗИМСКИ КАМП ФСС: И Немац жели да учи у Старој Пазови

Бивши фудбалер Јунајтеда тешко болестан

У другом полувремену Звезда није имала расположене играче који би могли да парирају домаћину који је био силно мотивисан да се искупи навијачима за прошлонедељни срамотан пораз код куће од Жалгириса. У екипи Жељка Обрадовића истакли су се Јан Весели (15), Луиђи Датоме и Бред Вонамејкер (по 13), Џејмс Нанели (12) и Николо Мели (10). У Звезди је двоцифрен био само Огњен Добрић са 15 поена, док је потпуно заказао ударни трио Рочести (9) - Фелдин (6) - Лесор (7). Дилан Енис је дебитовао за Звезду у Евролиги и постигао је три поена.

НИГЕРИЈЦИ ПИШУ: Партизан и Јанг бојс желе везисту из Португалије (ФОТО)

Звезду већ у четвртак (19 часова) чека нови меч у Евролиги, у београду ће, у оквиру 14. кола, гостовати десетковани Панатинаикос, без повређеног Ника Калатеса. Црвено-бели ће тако имати реалну шансу да стигну до шесте победе којом би се потпуно укључули у трку за пласман у ТОП 8.

Фенербахче – Црвена звезда 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14)
Дворана: Улкер арена у Истанбулу. Гледалаца: 10.439. Судије: Христос Христодулу (Грчка), Фернандо Роча (Португалија), Микеле Роси (Италија).
ФЕНЕРБАХЧЕ: Томпсон 4, Мели 10, Махмутоглу, Вонамејкер 13, Слукас 2, Нанали 12, Гудурић 6, Весели 15, Гулер 4, Калинић, Диксон 3, Датоме 13.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Дангубић 3, Давидовац 3, Лазић, Антић 6, Добрић 15, Фелдин 6, Јанковић 4, Рочести 9, Лесор 7, Енис 3, Јовановић 2, Бјелица.

Барселона – Уникаха (21)

ТАБЕЛА: ЦСКА 10-2, Фенербахче 9-4, Олимпијакос 9-3, Панатинаикос 8-4, Макаби, Жалгирис и Химки по 7-5, Црвена звезда 6-7, Реал Мадрид, Басконија и Бамберг по 6-6, Барселона и Уникаха по 4-8, Валенсија, Ефес и Армани по 3-9.