ЕВРОЛИГА: Гости отишли пуних кофера из Милана и Виторије (ФОТО)

20.02.2020. 23:00
Vladimir Micov
Владимир Мицов / Извор: Профимедиа

Закувала се борба за плеј-оф.

У последња два меча 25. кола планирана за четвртак до тријумфа су стгле гостујуће екипе, пошто је Химки савладао Армани и тако додатно закомпликовао борбу за плеј-оф, док је Жалгирис однео цео плен из Виторије.

ШАНСА КОЈА СЕ НЕ ПРОПУШТА! Довољна су два клика да на ваш Меридианбет налог легне 30.000 динара!

ИЗНЕНАЂЕЊЕ: Кокошков повукао неочекиван потез

РАДУЉИЦА ПРИЗНАО: Плашио сам се меча са Финском

ЕВРОЛИГА: Реал згазио Фенер у Истанбулу, Олимпијакос без проблема са Асвелом (ФОТО)

Химки је у Милану против Арманија од старта водио главну реч и водио после прве деонице, да би домачин меч до полувремена вратио у егал. Међутим, на крилима Јеребка и Шведа гости из Русије успели су да поново стекну предност у других 20 минута и стигну до важне победе у борби за меасто у плеј-офу. Алексеј Швед је са 18 поена био најефикаснији у Химкију, док је Јонас Јеребко додао 16. Стефан Јовић постигао је 10 поена. Серхио Родригез је са 18 поена предводио Армани, а Владимир Мицов је додао 15.

Жалгирис је против Басконије на гостовању у Шпанији био пет поена у заостатку после првог полувремена, али су Литванци све успели да надокнаде у других 20 минута. Кључна је била трећа четвртина коју је Жалгирис решио у своју корист 21:10 и у тим тренуцима стигао до преокрета, да би у последњих 10 минута оверио победу. Едгара Улановас са 15 и Лукас Лекавичијус са 13 постигнутих поена предводили су Жалгирис до победе. Семај Христон је са 17 поена био најефикаснији у Басконији, а једини двоцифрени био је још Торнике Шенгелија са 12 поена.

ЧУДО У БУДИМПЕШТИ: Шампион Европе ПАО већ на старту квалификација

ПЛАНИРАЈУ У НАПРЕД: Макаби већ пикирао појачања за наредну сезону (ФОТО)

СТРАТОС ПРОШАО ДРАМУ: Шакота открио због чега је Перпероглу пропустио куп у Нишу