ЕВРОЛИГА: Лучић решио драму у Минхену, сугурне победе фаворита

30.01.2024. 22:43
Vladimir Lučić
Владимир Лучић / Извор: Профимедиа

Славили Фенербахче, Олимпијакос и Реал.

Кошаркаши Бајерна победили су Басконију на свом терену са 112:109 после продужетка и велике драме у најзанимљивијем дуелу првог дана 24. кола Евролиге.

РУТИНСКА ПОБЕДА: Недовић БРИЉИРАО и оставио живим сан о проласку даљеNemanja Nedović

РУТИНСКА ПОБЕДА: Недовић БРИЉИРАО и оставио живим сан о проласку даље

ВЕЧЕРАС ЋЕМО СЛАВИТИ: Сферопулос пресрећан после победе! Истакао је једну ствар као пресуднуJanis Sferopulos

(ТВИТЕР) ДЕЛИЈЕ У ШОКУ: Коначно једна мирна утакмица од почетка до крајаNemanja Nedović

(ТВИТЕР) ДЕЛИЈЕ У ШОКУ: Коначно једна мирна утакмица од почетка до краја

Баварци су већим делом меча били у вођству, имали осам поена предности у самом финиши, али је Коди Милер Мекинтајер тројком две секунде пре краја одве меч у продужетак.

У додатних пет минута заблистао је Владимир Лучић који је седам од својих 17 поена простигао у продужетку. Серж Ибака је био најефикаснији са 21 поеном.

Код Басконије, 27 поена Маркус Хауарда, 20 поена и 15 асистенција Милера-Мекинтајера и 16 поена Вање Мариковића није било довољно за тријумф.

Фенербахче се мучио у првом полувремену, али је у другом делу игре славио на гостовању код Асвела - 83:73. Слично је било и у Атини, где је Олимпијакос тек у наставку додао гас и срушио Албу -101:87.

У дербију кола Реал је савладао Макаби са 106:101. Гости су опасно запретили у последњим секундама, али су Мадриђани одбили тај напад и стигли до 21. тријумфа у Евролиги.

Џанан Муса са 19 и Марио Хезоња са 16 предводили су Реал, док су Вејд Болдвин са 28 и Бонзи Колсон били далеко најрасположенији код гостију.