ЕВРОЛИГА: Мицићев РЕКОРД КАРИЈЕРЕ у великом дербију са Фенером! Сензација у Барселони (ВИДЕО)

26.02.2021. 21:20
Šejn Larkin i Vasilije Micić
Шејн Ларкин и Василије Мицић / Извор: МН Press

Прекинут фантастичан низ тима који води Игор Кокошков.

Кошаркаши Ефеса победили су у великом дербију Турске, у 24. колу Евролиге, Фенербахче резултатом 106:74 и нанели изабраницима Игора Кокошкова први пораз после 10 узастопних победа.

СРЕЋНИК ИЗ КРАГУЈЕВЦА: Ево како је Дарко за неколико минута успео да освоји ПОЛА МИЛИОНА!

ОЧАЈНА ЗВЕЗДА: Басконија ОДРЖАЛА час кошарке

ДЕЛИЈЕ ЗАПАЛИЛЕ ТВИТЕР ОД НЕЗАДОВОЉСТВА: Зашто за ЊЕГА нема места у тиму! Помињу БЕЖАЊЕ и НАПЛАТУ дугова

Турски дерби обележио је српски репрезентативац Василије Мицић, који је у овом мечу остварио рекорд каријере. Наиме, нови члан Оклахоме убацио је чак 37 поена, надмашивши свој најбољи меч против Панатинаикоса када је постигао 33 коша.

Срушио је вечерас Мицић рекорд и у индексним поенима, јер је са Асвелом стигао до 35 почетком године, а данас индекс од чак 44, за 31 минут проведен у игри!

Фантастичне цифре Васе уз шутеве 6/6 за три, 11/11 са "пенала" и 4/6 за два поена, заокружене су са пет асистенција и три украдене лопте.

Осим српског репрезентативца, запажен је био и Бобуа са 14 поена, Шанли је дао 13, а Ларкин 11 кошева. У тиму Фенера једина светла тачка био је Нандо Де Коло са 24 поена, док је Марко Гудурић дао четири поена.

Ефес је овим тријумфом стигао до седме победу на последњих осам мечева и подсетио на прошлосезонска издања, када је делио лекције на евролигашкој сцени.

Панатинаикос је без повређеног Немање Недовића положио оружје у Берлину, Алба је славила резултатом 74:65, иако је била принуђена да током већег дела јури предност ривала.

Зелени из Атине су у другој четвртини имали и двоцифрену предност (15:25), али је бундеслигаш тројкама успео да се врати у игру и преокрене меч у своју корист.

Албатросе је до осмог тријумфа у сезони (17 пораза) водио Јоханес Тиман са 16 поена, Маркус Ериксон је дао 12 кошева, двоцифрен је био и Ло са 11 поена. Код Панатинаикоса, само је Арон Вајт заслужио прелазну оцену са 14 кошева, остали далеко испод евролигашког реномеа.

Сензација вечери је победа Асвела у Барселони (76:69). До победе француски тим су предводили Норис Кол са 21 и са по 13 поена Фол, Лајти и Мустафа.

У екипи Барселоне истакли су се Брендон Дејвис са 22 и Миротић са 19 поена.

Ипак, и поред тога тим из Каталоније остаје на челној позицији.