ЕВРОЛИГА: Мицићу српски дерби, Химки славио после 16 мечева

02.03.2021. 20:43

Зенит сигуран против Албе.

Екипе Анадолу Ефеса остварила је убедљиву победу над Валенсијом од 99:83 у Истанбулу, док су кошаркаши Реал Мадрида направили корак уназад у борби за плеј-оф Евролиге, пошто су изгубили од последњепласираног Химкија у гостима са 78:77.

ОВО НЕ СМЕТЕ ДА ПРОПУСТИТЕ: Највеће квоте и само један клик до 1.500 динара

ПОБЕДИО ПАРТИЗАН И ЗАВРШИО У БОЛНИЦИ: Вељко Мршић ПРЕЛЕЖАО корону, али због компликација опет је хоспитализован

ПАКАО ЗА ЦРВЕНО-БЕЛЕ: Звезда у изузетно ТЕШКОЈ ситуацији

Највише захваљујући изванредном шуту за три поена (18-31) Ефес је сломио отпор Валенсије у другом полувремену и на крају је било 99:83 за 16. тријумф екипе Ергина Атамана, уз десет пораза, док шпански тим има 14 тријумфа и 13 пораза.

Најефикаснији је био Сертач Шанли са 20 поена, Родриг Бобуа додао је 19 поена, а Василије Мицић имао је 16 поена и по 4 скока и асистенције, док је Шејн Ларкин забележио 15 поена, 3 скока и 6 асистенција. Крунослав Симон дао је 14 поена.

За Валенсију је Бојан Дубљевић постигао 15 поена, 6 скокова и 3 асистенције, Дерик Вилијамс и Клемен Препелич убацили су по 13 поена, Мајк Тоби 12, док је Никола Калинић имао 3 поена, 9 скокова и 3 асистенције. Вања Маринковић није дао кош за 10 минута на паркету.

Зенит је савладао Албу 87:71 и сада има 16 победа и 11 пораза, док је немачка екипа на девет тријумфа и 18 пораза.

Химки је убедљиво последњи на табели, а вечерашњи тријумф му је тек трећи, уз 23 пораза, док је Реал на 16-11.

Одлучујући кош постигао је Швед, који је добро утрчао и добио бек-дор додавање Микија за полагање на 17 секунди до краја, да би у последњем нападу Реала Кожер изгубио лопту.

Најефикаснији у тиму из Подмосковља били су са по 22 поена Алексеј Швед и Ерик Меколум.

У тиму Пабла Ласа најбољи су били Џејси Керол са 15 поена, Валтер Тавареш са 14 поен  и 11 скокова, као и Фабијен Кожер са 11 поена, 4 скока и 8 асистенција.