ЕВРОЛИГА: Монако умало прокоцкао плус 15 у задњој четвртини, имали свог хероја у финишу

22.02.2022. 23:05
KK Monako
KK Монако / Извор: Фото: Еуролеагуе

Неизвестан дуел.

Кошаркаши Монака савладали су на домаћем терену екипу Уникса са 79:76 у мечу 20. кола Евролиге, а сусрет је одлучен тројком Мајка Џејмса на шест секунди пре краја.

БЕОГРАД ДОБИО КОНКУРЕНЦИЈУ: Ево ко жели фајнал-фор Евролиге

МНОГО ПОЛЕМИКЕ! Чувени ЕСПН изабрао 75 најбољих играча у историји НБА лиге

Монако је већ у првом четвртини стигао до серије која му је омогућила осам поена предности, али је крај исте указао је да нас очекује велика борба и неизвестан меч, што се обистинило до самог завршетка.

Монако је на полувреме отишао са плус осам захваљујући тројци Џејмса, а дуго је и током треће деонице одржавао двоцифрену разлику, све до момента када је Андреј Воронцевич погодио тројку за Униксових минус шест.

Са овим заостатком руски тим је ушао у одлучујућу четвртину, а на шести и по минута пре краја меча  Монако је имао и највећих плус 15.

Од тог тренутка Уникс рафалом тројки стиже на минус два, а затим и до изједначења. Ипак, Џејмс тројком решава питање победника и доноси тријумф Монаку.

Најновије вести из света кошарке можете наћи ОВДЕ.