ЕВРОЛИГА: Ослабљена Звезда поражена у Истанбулу (ВИДЕО)

12.01.2018. 20:29
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели доживели 10. пораз.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у 17. колу Евролиге у Истанбулу, пошто је бољи био Ефес са 104:95 (22:21, 28:25, 27:25, 27:24). Црвено-бели су у Истанбулу били значајно ослабљени пошто Перо Антић није играо, иако је био на клупи, а смањену минутажу имао је и капитен Бранко Лазић. Чак и таквој ситуацији су црвено-бели имали шансе да се боре за победу, али су у кључним тренуцима меча имали периода лошије игре што је расположени домаћин потпуно искористио и нанео Звезди 10. пораз у Еворлиги.

Звезда је добро почела меч у Истанбулу и имала предност током уводних минута. Није било претерано ефикасне игре, али је тим Душана Алимпијевића ипак водио 11:8 у шестом минуту. Ипак, Ефес је успео да преокрене резултат и на први мали одмор оде са минималном предношћу, иако је Тејлор Рочести покушао шутем за три поена да донесе вођство Звезди.

У уводним минутима друге деонице поново је Звезда била бољи ривал и стекла предност, али је већ у 13. минуту Ефес поново имао вођство. Уследио је период веома лоше игре Звезде у одбрани што је Ефес максимално користио, па је домаћин у 17. минуту стекао максималних 13 поена предности (43:30). Међутим, црвено-бели се нису предали и до краја друге четвртине успели су да добро одиграју и на полувреме оду са само четири поена минуса (50:46).

За разлику од прве две деонице, на почетку треће Ефес није дозволио Звезди да опет стекне предност. Домаћин је контролисао дешавања на паркету иако су црвено-бели успевали да парирају у уводних пар минута. Ипак, Ефес је среином треће деонице поново дошао до двоцифрене предности (67:57). Ни овога пута нису се предавали црвено-бели и поново су мало по мало успели да се приближе Ефесу на крилима Давидовца и Јанковића и у 29. минуту било је само два поена предности за домаћина (71:69). Међутим, тројке Дагласа и Симоне донеле су Ефесу вођство 77:71 на крају треће четвртине.

Последња деоница није добро почела за Звезду пошто се разиграо Мекалум и уз помоћ Брауна донео још једном двоцфирену предност Ефесу (82:71). Црвено-бели су ипак успели брзо да спусте заостатак на мање од 10 поена, али је Мекалум био готово незаустављив и одржавао од пет до седам поена Ефеса на пет минута пре краја меча. Међутим, Јанковић је насео на провокацију Мотума и непотребно направио неспортску грешку, али је Звезда успела да одржи корак за Ефесом. Било је то кратког даха пошто су Зоран Драгић и Брок Мотум у 37. минуту поново одвели Ефес на максималних 13 поена предности (97:84) чиме је меч био решен.

ЕФЕС - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 104:95 (22:21, 28:25, 27:25, 27:24)

ДВОРАНА: Синан Ерден.

СУДИЈЕ: Перез Перез, Гонтас, Балак.

ГЛЕДАЛАЦА: 2.600.

ЕФЕС: Мекалум 20, Браун 10, Батук, Битим, Демир, Мотум 12, Штимац 2, Мустафа, Даглас 12, Драгић 24, Данстон 13, Симон 11.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Радичевић, Дангубић 8, Давидовац 10, Лазић 2, Антић, Фелдин 8, Јанковић 9, Рочести 14, Лесор 11, Енис 5, Јовановић13, Бјелица 15.

Басконија - Олимпијакос 86:54

Табела: ЦСКА 13-4, Панатинаикос 12-5, Олимпијакос 12-5, Реал Мадрид 11-6, Фенербахче 11-6, Жалгирис 11-6, Макаби 9-8, Химки 9-8, Басконија 8-9, Уникаха 7-10, Црвена звезда 7-10, Барселона 6-11, Бамберг 6-11, Валенсија 5-12, Ефес 5-12, Армани 4-13.