ЕВРОЛИГА: Драма у борби за плеј-оф, европски шампион се не предаје

30.03.2023. 21:26 22:18
Vasilije Micić i Matijas Lesor
Василије Мицић и Матијас Лесор / Извор: МН Press

Друга узастопна победа турског тима.

Европски шампион се не предаје. Анадолу Ефес је убедљиво савладао Виртус Болоњу 86:67 (13:13, 23:14, 24:11, 26:29) у 32. колу Евролиге и задржао шансе да се пласира у плеј-оф.

ОБРАДОВИЋ ПРЕД РЕАЛ: Овај рекорд наших навијача тешко ће неко оборити

БЕЗ ВАЖНОГ ДВОЈЦА НА АСВЕЛ! Ивановић: Физички су доминантни

ПА ГДЕ БАШ САД, ПРЕД ПЛЕЈ-ОФ: Повредио се Никола Јокић, следи пауза (ФОТО)

Гости су се држали добро само у првих 10 минута, а онда је тим из Истанбула додао гас и на полувремену имао девет поена предности. Домаћин је био још убедљивији у трећем кварталу, па је последња деоница представљала само формалност.

Јунак тријумфа Ефеса је био Анте Жижић са 24 поена и шест скокова. Српски репрезентативац Василије Мицић је забележио седам поена и 11 асистенција.

У екипи Виртуса није било повређеног Милоша Теодосића, а најефикаснији је био Никола Манион са 17 поена.

Анадолу Ефес у последња два кола Евролиге очекују гостовање Фенербахчеу и меч код куће са Монаком. Бранилац титуле трентуно има исти број победа као Басконија и Жалгирис на седмој и осмој позицији које воде у доигравање, додуше уз утакмицу више.