ЕВРОЛИГА: Радоњић после продужетка бољи од Теа, Лучић водио Бајерн до победе

23.11.2022. 22:56
Dejan Radonjić
Дејан Радоњић / Извор: Профимедиа

Комплетирано девето коло.

Девето коло Евролиге комплетирано пошто су вечерас одиграна преостала три меча. Панатинаикос је после продужетка успео да савлада Виртус 88:85, Бајерн је у гостима био бољи од Асвела 75:74, док је најлакши посао имала Басконија која је убедљиво савладала Жалгирис 93:73.

ИВАНОВИЋ: Сутра ће нам бити врло тешко

НОВИ ПРОБЛЕМИ: Познато колико ће одсуствовати Смаилагић

ЧОВИЋ: Очекујем да пробамо на Ф8, ми немамо тајкуне у управи, не продајемо аутомобиле држави"

Занимљив меч виђен је у Атини где је Виртус боље почео и ст4екао девет поена предности већ у првој четвртини. Панатианикос је успео да се врати у меч до последње деонице у којој је вођена велика борба, а Парис Ли је 10 секунди пре краја донео изједначење  Зеленима и обезбедио продужетак, пошто је Теодосић промашио шут за победу гостију, а затим и Ли такође тројку у последњој секунди. У додатних пет минута такође је било фрло неизвесно, Виртус је повео 21 секунду пре краја коше Лундберга 85:83, али је Вилијамс тројком донео предност Атињанима коју је повећао Бејкон са пенала на 88:85, а Теоодосић промашио тројку за продужетак. Вилијамс је са 26 поена био најефикаснији у редовима домаћина, док је 18 постигао Нејт Волтерс. У Виртусу је Мам Жаите постигао 20 поена, један мање Сами Ојелеје, док је Теодосић додао 12 поена.

У Француској је Бајерн имао двоцифрену предност против Асвела, али је домаћин успео да потпуно анулира предност гостију до последње четвртине. Асвел је у поселдњи минут ушао са вођством 84:83 после тројке Обасохана, али је Рубит са пенала донео предност Бајерну 75:74 47 секунди пре краја. Испотавило се да је то био коначан резултат је Асвел није успео да искористи неколико напада до краја. Владимир Лучић је са 13 поена и пет скокова предводио Бајерн, а поен мање су постигли Ник Вилер-Баб и Андреас Обст. Огњен Јарамаз постигао је седам поена. Нандо Де Коло био је најефикаснији у Асвелу са 15 поена, а 13 је постигао Џона Метјуз.

Жалгирис је само у првом полувремену успевао да парира Басконији и чак водио на полувремену, да би их домаћин потпуно надиграо у других 20 минута и остварио убедљиву победу. Метју Костело и Даријус Томпсон су са по 19 поена предводили Басконију, док је Вања Маринковић постигао 14 поена. Најефикаснији у Жалгирису био је Едгарас Улановас са 18 поена, а један мање постигао је Кенан Еванс.