ЕВРОЛИГА: Басконија очајна уочи меча са Звездом, Ренфро бриљирао (ВИДЕО)

06.12.2019. 20:57 22:56
Aleks Renfro
Алекс Ренфро / Извор: МН Press

Узбудљиви мечеви 12. кола елитног такмичења.

После занимљивих мечева у четвртак, ватре је било и у утакмицама Евролиге одиграним у петак. Резултати су били по мери Црвене звезде, која се тријумфом над Арманијем укључила у борбу за плеј-оф.

ТРАМПА КОЈА ЋЕ ОБРАДОВАТИ ДЕЛИЈЕ: Звезда даје Кањаса, ево ко долази на Маракану (ФОТО)

ВАЗУРА СА ОСМЕХОМ ПОТВРДИО: Он је прво ВЕЛИКО зимско појачање Партизана! (ФОТО)

ЖЕСТОКА ФРКА У ЊУЈОРКУ: Морис БАЦИО лакат, Јокић му се унео у ФАЦУ, ево како се све завршило (ВИДЕО)

После убедљивог пораза од ЦСКА код куће Барслеона се вратила на победнички колосек на гостовању Химкију. Тим Светислава Пешића славио је са 102:94 захваљујући бриљантној партији Николе Миротића (28 поена, девет скокова). Одличан је био и Малком Дилејни са 17 поена и девет асистенција. У екипи Химкија Стефан Јовић је сакупио 11 поена и пет асистенција за 26 минута, док је Алексеј Швед био први стрелац тима са 23 поена. Химки сада на осмој позицији која води у плеј-оф има смао тријумф више од Црвене звезде.

Зенит је стигао до првог тријумфа на свом паркету против Асвела, 75:70. Бриљирао је бивши играч Партизана Алекс Ренфро са 16 поена и осам асистенција. Густаво Ајон је пружао помоћ америчком плеју са 14 поена и пет скокова. У екипи Асвела девет поена је убацио Тео Маледон, док је пет играча постигло поен мање.

Фенербахче је једва савладао Албу са 107:102 и то после продужетка. Тим Жељка Обрадовића је имао 14 поена предности после прве деонице, које је олако прокоцкао. Турци су дозволили Берлинцима да обезбеде додатних пет минута у последњим секундама, али у продужетку није било дилеме.

Костас Слукас је био најбољи код домаћина са 23 поена и 10 асистенција, Нандо де Коло је убацио 18 поена. Владимир Штимац је за седам минута постигао три поена, а Никола Калинић за пет минута није уписао поене.

Басконија долази у Београд наредног четвртка у лошем рапсоложењу, пошто је убедљиво поражена на свом терену од Ефеса са 102:77. Шенгелија је забележио 20, а Шилд 16 поена за тим из Виторије, док је Шејн Ларкин са 24 поена пресудио бившем клубу. Василије Мицић је био расположен у екипи гостију са 13 поена и девет асистенција.

Драму у атинском дербију решио је Тајрис Рајс. Плеј Панатинаикоса је са 41 поеном донео победу "зеленима" против Олимпијакоса резултатом 99.93. Меч је решен после продужетка, а гостима није помогао ни одлични Никола Милутинов са 14 поена и 10 скокова.