ЕВРОЛИГА: Са Обрадовићем нема шале, Фенербахче озбиљно кренуо у плеј-офу (ФОТО)

18.04.2018. 21:32
KK Fenerbahče
KK Фенербахче / Извор: Профимедиа

Бранилац титуле савладао Басконију.

Кошаркаши Фенербахчеа победом у плеј-оф су започели одбрану титуле у Евролиги. Тим Жељка Обрадовића савладао је Басконију са 82:73 (21:11, 22:15, 22:26, 17:21) и тако повео са 1:0 у четвртфиналу.

ПРЕДСЕДНИК БУДУЋНОСТИ ОТКРИО: Евролига је у ЊИХОВИМ рукама! (ФОТО)

ПЕШИЋ СЕ РАСПИТУЈЕ: Овај играч Звезде могао би да заврши у Барселони (ФОТО)

Фенер је одиграо веома добро прво полувреме и већ у првој четвртини стекао двоцифеену предност, да би на великом одмору имали и вођство од 17 поена. Баскијци су у наставку успели да припрете, пошто су почетком последње четвртине пришли на једбоцифрен заостатак, али је Фенербахче успео да исконтролише меч и мирно приведе утакмицу крају.

Вонамејкер је са 16 поена био најефикаснији у Фенербахчеу, док су Нанали и Весли дали по 13. Марко Гудурић је постигао пет поена, а Никола Калинић четири уз три скока. Шенглеија је са 16 поена предводио Басконију, а 13 је постигао Бебоа.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.